• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe Schoolcampus Para biedt hoop en kansen voor bewoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 september 2023 16:55 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:17
in Nieuws, Suriname
leerling student school les

GFC NIEUWSREDACTIE – Op 11 september organiseerde het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) in Suriname samen met het districtscommissariaat Para een informatiesessie om bewoners van het district Para te informeren over de Schoolcampus Para.

Deze campus, met 13 faciliteiten en 22 gebouwen, zal vanaf oktober 2023 onderwijs op HAVO- en VWO-niveau aanbieden. Er is nog ruimte voor inschrijvingen, en woonvoorzieningen voor 240 studenten zullen in de tweede helft van 2024 beschikbaar zijn.

Naast onderwijs biedt de campus werkgelegenheid voor schoonmaaksters, tuinlieden, bewakers en administratieve krachten. Meer werving volgt bij de opening van de woonvoorzieningen. Geïnteresseerden kunnen zich registreren via het districtscommissariaat.

De gemeenschap toonde grote interesse en blijdschap over de nieuwe schoolfaciliteiten. Er werd gesproken over een overlegstructuur om de behoeften van Para bij het ministerie te communiceren. Het minOWC beloofde meer onderwijsmogelijkheden vanuit de Schoolcampus Para te bekijken.

Op 18 september volgt een informatiesessie over de Schoolcampus Moengotapoe, en eind september worden de faciliteiten in Para en Moengotapoe officieel geopend. Deze Schoolcampussen zijn gefinancierd door de Islamic Development Bank als onderdeel van het Secondary and Technical Education Support (STES) Project. Ze bieden hoop en kansen voor de gemeenschappen in deze gebieden.

Mis dit niet:

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Gedetineerde Patrick Ruben Stewart ontsnapt uit Sanatorium
Suriname

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Suriname

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

Een delegatie van Natuurlijke Hulpbronnen bezoekt de energiecentrales in Boven-Suriname en voert gesprekken met medewerkers. Foto: CDS
Suriname

Zonne-energiecentrales leveren 36 dorpen in Boven-Suriname 24 uur per dag stroom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws