• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NASA produceert zuurstof op Mars: genoeg voor kleine hond om 10 uur te ademen

P. Peterson door P. Peterson
11 september 2023 12:00
in Nieuws, Technologie
Mars

GFC NIEUWSREDACTIE- NASA heeft onlangs een belangrijke stap gezet in het plan voor toekomstige basissen op Mars. Ze maakten bekend dat ze adembare zuurstof hebben geproduceerd uit de ijle atmosfeer van Mars.

Hoewel het niet veel is – slechts genoeg om een kleine hond meer dan tien uur in leven te houden – geeft het hoop dat vergelijkbare technologie in de toekomst astronauten zou kunnen helpen ademen en raketbrandstof leveren voor hun terugreis.

Het instrument genaamd MOXIE, dat ongeveer het formaat heeft van een magnetron, werd naar Mars gestuurd met de Perseverance rover in 2021.

In de afgelopen 2,5 jaar heeft MOXIE zuurstof geëxtraheerd uit de Marsatmosfeer, die voornamelijk bestaat uit koolstofdioxide (95%) en stikstof (3%).

Het doel is deze technologie op te schalen voor toekomstige Marsmissies, zodat astronauten gebruik kunnen maken van materialen op Mars voor overleving en de terugreis naar de aarde

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nationaal leger en politie
Suriname

Gezamenlijke veiligheidsoperatie gestart in Marowijnegebied

armoede geld portemonnee inflatie
Suriname

Centrale Bank van Suriname: Inflatie stijgt verder, jaarinflatie richting 12% eind 2025

President Jennifer Simons spreekt de samenleving toe tijdens de Volkskerstzang op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

President Simons roept tijdens Volkskerstzang op tot innerlijke vrede en eenheid in Suriname

Cie vergadering HvJ en OM 1 750x375paragsingh pg openbaar ministerie
Suriname

College van procureurs-generaal: past een Nederlands model wel bij Suriname?

franse ambassadeur inheemsen
Suriname

Culturele uitwisseling en grensprotocol centraal bij overleg VIDS en Frankrijk

offshore olie
Suriname

Suriname weegt Guyana-model af bij invoering lokale content-wet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws