• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Behalve wateroverlast geen geld om naar school te gaan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 april 2023 07:35 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:49
in Nieuws
leerling student school les

GFC NIEUWSREDACTIE- Naast het financieel aspect om naar school te gaan, geld voor benzine of geld besteden aan brood voor uw gezin, is het weer in Suriname nu ook een issue.

Vele mensen kunnen hun inrit en erf niet uit, want hun straat is onder water. Van velen is het water tot in de huizen binnengedrongen en of staat het erf blank, zegt de Surinaamse Onderwijzersbond (SOB).

“Als er aangetoond kan worden dat de leerkracht in het water moet lopen op straat, rijden of fietsen om de werkplaats te bereiken, dan kan de leerkracht naar zijn of haar eigen inzichten handelen. De schoolleider moet wel op tijd op de hoogte gesteld worden.”

De SOB heeft recent aangekondigd dat zij acties aan het voorbereiden is als er geen gesprek komt tussen de Federatie voor Organisaties van Leerkrachten in Suriname (FOLS), waar de bond lid van is, en het Overlegorgaan (O.O.) voor koopkrachtversterking.

Diverse leerkrachten hebben aangegeven geen geld te hebben om benzine te betalen en daardoor de school niet kunnen bezoeken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws