• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bedrijven slachtoffer plunderingen doen mee aan voortraject dialoog

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 maart 2023 05:22 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:21
in Nieuws
President Santokhi heeft ontmoeting met ondernemers

GFC NIEUWSREDACTIE- Vertegenwoordigers van de bedrijven die getroffen zijn tijdens de plunderingen van 17 februari in Suriname hebben in het kader van de voorgesprekken voor de nationale dialoog een ontmoeting gehad met president Chandrikapersad Santokhi.

Hierbij hebben leidinggevenden van bedrijven pijnpunten bekendgemaakt en voorstellen geboden over hoe verder te gaan.

Ondernemers van de Suriname Times Mall, Hermitage Mall, Connection Mall, Digicel Waterkant, Martha Mireille en de Suriname Chinese Business Alliance (SCBA), hebben aan de gesprekken deelgenomen op 2 maart.

De aanwezige ondernemers waren het allen mee eens dat het herstel van het zakendoen moeilijk gaat zonder het veiligheidsgevoel. Zowel de materiële en immateriële schade is groot, waarbij personeelsleden van de bedrijven nog in angst zitten. Er wordt gevraagd voor permanente politie en militaire surveillance op belangrijke hoeken in Paramaribo en om de aanvraag op vuurwapen vergunningen voor businesshouders te versoepelen.

Het opstarten van zaken gaat moeilijk. Manuel Enjoem, manager Suriname Times Mall, meldt dat 48 van de 64 units compleet geplunderd en praktisch failliet verklaard zijn. Roland Lalbiharie van de Hermitage Mall zegt dat dankzij kordaat optreden van ondernemers zelf er erger is voorkomen.

De ondernemers zijn bereid voor buurtsurveillance en extra beveiliging in te komen. Michel Brahim, directeur van Martha Mireille, suggereerde tijdelijke vrijstelling van belastingen, in plaats van financiële compensatie om zo weer te kunnen investeren en bij te dragen aan het herstellen van de economie.

Ma Xingrui van de SCBA stelde voor de economische crisis aan te pakken door export te stimuleren. Dit kan door een vast percentage van de belasting terug te storten voor exporteurs zoals dat in China gedaan wordt. Daarnaast is gesuggereerd de ‘doing-business-enviroment’ te verbeteren door onnodige bureaucratie weg te werken en anti corruptie maatregelen te treffen.

Santokhi zegt zeer ingenomen te zijn met de suggesties. Het staatshoofd heeft bekend gemaakt op 3 maart 2023 een joint-werkgroep te installeren bestaande uit het bedrijfsleven en vertegenwoordigers van de overheid om rust te brengen en maatregelen te zoeken hoe te compenseren, alsook de bedrijfsveiligheid aan te pakken. “ We gaan naar de fase van wederopbouw”, aldus het staatshoofd.

Mis dit niet:

Suriname klaar om grensgesprekken met Guyana te hervatten

OWRO in overleg met UNESCO over gevolgen bouw nieuwe DNA-vergaderzaal

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname klaar voor hervatting grensgesprekken met Guyana
Suriname

Suriname klaar om grensgesprekken met Guyana te hervatten

OWRO onderzoekt gevolgen UNESCO-besluit voor bouw nieuwe Assembleezaal
Suriname

OWRO in overleg met UNESCO over gevolgen bouw nieuwe DNA-vergaderzaal

Minister Patrick Brunnings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Onderzoeksresultaten naar massale vissterfte Saramaccarivier binnen twee weken verwacht

Bewoners van Pikin Saron ontvangen voedselpakketten en drinkwater na de massale vissterfte in de Saramaccarivier. Foto: CDS
Suriname

Voedselpakketten voor getroffen gezinnen na vissterfte in Saramaccarivier

suriname grens albina frans guyana
Gezondheid

Signalen dat meer Surinamers de grens oversteken voor een behandeling in Frans-Guyana

Een Boeing 777 van KLM Asia op de luchthaven van Schiphol. Ondanks de naam wordt het toestel ook ingezet voor vluchten tussen Amsterdam en Paramaribo.
Suriname

Waarom landt een KLM Asia Boeing 777 op Zanderij?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws