• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Latijns-Amerikaanse leiders verwelkomen Braziliaanse Lula terug

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 januari 2023 02:00
in Nieuws
lula en president colombia

GFC NIEUWSREDACTIE- Latijns-Amerikaanse leiders kwamen samen in Brazilië om president Luiz Inácio Lula da Silva te ontmoeten op zijn eerste volledige dag in functie maandag.

Zij verwelkomden hem weer aan de macht en hopen dat zijn land een grote rol op zich neemt op het internationale toneel.

Lula’s voorganger, Jair Bolsonaro, reisde zelden naar het buitenland of kreeg bezoek aan staatshoofden en raakte steeds meer geïsoleerd.

Maar Zuid-Amerikaanse staatshoofden – sommigen van hen mede-linksen, maar niet allemaal – verwelkomden duidelijk Lula’s derde ambtstermijn en willen een grotere deelname van de grootste economie van het continent.

“Het was een zeer krachtig symbool van verlangen in de regio dat leiders willen dat Brazilië terugkomt”, aldus Oliver Stuenkel, hoogleraar internationale betrekkingen aan de Getulio Vargas Foundation, een universiteit. “Latijns-Amerikaanse leiders willen een actief, geëngageerd Brazilië.”

Op maandag ontmoette Lula de presidenten van Alberto Fernández van Argentinië, Luis Arce van Bolivia, Guillermo Lasso van Ecuador, Gabriel Boric van Chili en Gustavo Petro van Colombia. Andere leiders reisden zondag ook naar de hoofdstad Brasilia en feliciteerden Lula met zijn inauguratie, waaronder de Uruguayaanse president Luis Alberto Lacalle Po.

Maandagmiddag had Lula ook een ontmoeting met Wang Qishan, de vicepresident van China, veruit de grootste exportbestemming van Brazilië. Hoewel Bolsonaro zijn aanvallen op China in de tweede helft van zijn regering heeft afgezwakt, is het belangrijk voor China om een dialoog aan te gaan met de regering van Lula en ervoor te zorgen dat de grootste natie van Latijns-Amerika een echte partner blijft, zei Stuenkel.

Lula zal later de president van Angola en vertegenwoordigers van Cuba, Venezuela en Peru ontvangen.

De Braziliaanse president Luiz Inacio Lula da Silva, rechts, zit met de Colombiaanse president Gustavo Petro tijdens een bilaterale ontmoeting in het Itamaraty-paleis, de dag na de inauguratie van Lula in Brasilia, Brazilië, maandag 2 januari 2023. (AP Foto/Eraldo Peres)

ShareTweetSendSend

Meer berichten

goudproductie
Suriname

Sonny Khoeblal vindt dat goudinkomsten slim en duurzaam moeten worden ingezet

landbouw
Suriname

Voedselonzekerheid: van dreiging naar duurzame oplossingen, kansen voor Suriname

studenten bouwtechniek
Suriname

Praktijkervaring versterkt fundament van toekomstige bouwprofessionals

seksuele voorlichting studenten jeugdraad
Suriname

FMijW en Jeugdraad versterken bewustwording met interactieve HIV-AIDS voorlichtingssessie

Deelnemers training Traditionele Compost in Coronie ontvangen certificaat en zak zelfgemaakte compost
Suriname

Ministerie LVV sluit training traditionele compost af in Coronie na drie maanden

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangeni 3
Suriname

Driftkoppen opgepakt voor zware mishandeling met houten balk in Livorno

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws