• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Inheemse historie mag niet ontbreken bij Suriname Museum

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 november 2022 06:30
in Nieuws
inheemsen indianen

GFC NIEUWSREDACTIE- Een delegatie van de Stichting Suriname Museum onder leiding van voorzitter Jan Gerards bezocht deze wee de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS).

De organisatie is in Amsterdam bezig met het opzetten van een Surinaams Museum over de geschiedenis en bevolking van Suriname. Uiteraard mag de Inheemse geschiedenis daarin nimmer ontbreken.

Behalve dat de stichting Inheemse organisaties bezoekt, oriënteert de organisatie zich ook in de dorpen. “Wij zijn nu in Suriname om van alle bevolkingsgroepen oral history (mondelinge geschiedenis) op te nemen voor het museum. Het is ook de bedoeling dat dit materiaal ter beschikking komt van Suriname. Het museum staat gepland om volgend jaar 25 november 2023 open te gaan”, zegt Gerards.

VIDS heeft afgesproken met de stichting dat het concept Suriname Museum gedeeld zal worden met de dorpsgemeenschappen. De mensen moeten ook de gelegenheid krijgen om hun visie en inzichten te delen over de onderwerpen en thema’s, die zij graag in zo’n museum belicht willen zien.

Behalve Gerards was ook Vincent Soekra en Ivette Forste van de Stichting Suriname Museum aanwezig bij het gesprek met VIDS-voorzitter Muriël Fernandes en directeur Cylene France van Bureau VIDS en Josee Artist.

Bekijk ook:

Inwoners noorden Paramaribo halen opgelucht adem na afname zeer zware regenval

GBB opent dependance in Commewijne en reikt 159 grondbeschikkingen uit

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Straten lopen minder onder na afname van hevige regenbuien. Foto: Pixabay
Suriname

Inwoners noorden Paramaribo halen opgelucht adem na afname zeer zware regenval

159 burgers ontvangen grondbeschikking
Suriname

GBB opent dependance in Commewijne en reikt 159 grondbeschikkingen uit

Constructief overleg over investeringen in Surinaamse olie- en gassector.
Nieuws

Vicepresident Rusland en SBM Offshore bespreken ontwikkeling offshore-sector en lokale werkgelegenheid

Internationale steun moet renovatie van overheidssportcomplexen mogelijk maken
Suriname

JOS ontkracht geruchten over verkoop van Willebrod Axwijk Sportcentrum

Minister Brunings roept jongeren op te investeren in een duurzaam Suriname
Suriname

Milieuweek 2026 officieel van start in Coronie met focus op duurzaamheid en klimaatbewustzijn

Zorgen over contragewichten en verouderde constructie.
Suriname

DNA-lid Raghoenandan dringt aan op spoedonderzoek naar veiligheid Henarbrug

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws