• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minstens 488 doden bij protesten in Iran

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 November 2022 11:00
in Nieuws
AA14Hddk

GFC NIEUWSREDACTIE- De Iraanse mensenrechtengroep zei dat meer dan de helft was gedood in gebieden met een hoge Koerdische en Baloch-bevolking.

Ondertussen erkennen de Iraanse autoriteiten voor het eerst een tol van meer dan 300.

Iraanse veiligheidstroepen hebben minstens 488 mensen gedood bij een hardhandig optreden tegen protesten, zei de Iraanse mensenrechtengroep (IHR) dinsdag.

Ondertussen zei een generaal van de Iraanse Revolutionaire Garde dat “meer dan 300 martelaren en mensen” zijn gedood in de onrust, de eerste keer dat de autoriteiten een dergelijk cijfer hebben erkend.

Half september braken protesten uit in Iran na de dood van de jonge Koerdische vrouw Jina Mahsa Amini in politiehechtenis, die was vastgehouden omdat ze haar sluier niet zou hebben gedragen volgens de strikte dresscode van de Islamitische Republiek.

Van de 488 mensen die werden gedood, waren 60 kinderen, zei de IHR, een niet-gouvernementele organisatie. Het zei dat alleen al in de afgelopen week 16 mensen werden gedood, waarvan er 12 werden gedood in gebieden met een Koerdische meerderheid.

Koerdisch bewoonde gebieden van Iran zijn belangrijke plaatsen van onrust geweest. Amini zelf kwam uit de Koerdische stad Saqez in het westen van Iran.

“De aantallen zijn een minimum en omvatten alleen gevallen die zijn geverifieerd door Iran Human Rights”, aldus de organisatie.

Foto: Alberto Sibaja/Pacific Press/picture alliance

ShareTweetSend

Meer berichten

bouw aannemer arbeider
Suriname

Nieuwe standaard voor Surinaamse bouw- en technieksector

Herdershond Duitse herder hond puppy
Lifestyle

Hittegolf in Suriname zo bescherm je je dier tegen uitdroging en stress

monorath en braziliaanse ambassadeur
Suriname

Brazilië blijft strategische partner en ‘grote broer’ van Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws