• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OM behandelt in 2023 nieuwe vergunningsaanvragen vuurwapens

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 oktober 2022 18:54
in Nieuws
wapen schietpartij vuurwapen moord dood crime

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Openbaar Ministerie (OM) in Suriname werkt hard aan de verwerking van aanvragen van vuurwapenvergunningen. Verwacht wordt het aantal eind december af te ronden.

Tot dan neemt het OM geen nieuwe aanvragen in behandeling. Waarnemend procureur-generaal Garcia Paragsingh vraagt de samenleving om geduld te betrachten.

Het OM verzoekt de samenleving om geen betalingen te doen aan derden die beweren dat zij kunnen zorgen voor een snellere afhandeling van de vergunningsaanvraag.

Het proces vanaf de aanvraag tot de beoordeling is transparant en leent zich niet voor enige vorm van bemiddeling. Wie toch wordt benaderd om een betaling te doen, wordt gevraagd om dit schriftelijk door te geven aan de waarnemend pg, die dan opdracht zal geven tot een strafrechtelijk onderzoek.

Dood vergunninghouder

Overlijdt de vergunninghouder van een jachtgeweer of vuistvuurwapen, dan moeten diens huisgenoten of erfgenamen het wapen inleveren bij de politie of deponeren bij de wapenkamer van het Korps Politie Suriname. Na de dood van de vergunninghouder krijgt diens vuurwapen een illegale status. Wie het in bezit houdt, handelt in strijd met de Vuurwapenwet en riskeert een gevangenisstraf van vier jaar.

Verlenging vergunning

Vuurwapenhouders moeten hun vergunning elk jaar verlengen. Wie dat twee achtereenvolgende jaren niet heeft gedaan, moet het wapen inleveren bij de wapenkamer van de politie. Zodra het OM de vergunning heeft verlengd, kan het wapen worden opgehaald.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Overdracht van een wapen

Wie zijn of haar vuurwapen wil overdragen aan een derde, moet het met de bijbehorende munitie deponeren bij de wapenkamer, tot het proces van overdracht is afgerond.

De aanvrager moet beschikken over een schietcertificaat, medische verklaring en bewijs van berging, maar hoeft deze pas te overleggen na goedkeuring van de aanvraag.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

ministerie financien onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Suriname

Bureau Staatsschuld: China schold niet volledige Surinaamse schuld van USD 550 miljoen kwijt

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws