• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi roept op tot natievorming tijdens Shri Shiv Parthiv Pujan Samaroh

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 oktober 2022 00:00
in Nieuws
santokhi 1

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi was in het kader van de 8ste editie van de Shri Shiv Parthiv Pujan Samaroh gebedsdienst te gast in het kinderhuis Sanatan Dharm Suriname aan de Doekhiweg.

Op uitnodiging van het Comité Shri Shiv Párthiv Pújan sprak de president de gelovigen toe.

De Shiv Parthiv Puja is tot een jaarlijkse traditie uitgegroeid en zowel de president als het comité vindt het van groot belang dat wanneer de respectieve plichten vergeten zijn, men samen de eenheid moet versterken, voor het welzijn van Suriname.

De president riep op om deze Shri Shiv Parthiv Pujan aan te grijpen om te groeien naar een echte natie en te gaan voor natievorming. Ook hield het staatshoofd de gelovigen voor om zich te laten inspireren en motiveren, om die eenheid op te zoeken en alle verschillen die er mogen bestaan tussen individuen en groepen achterwege te laten.

In een speciale boodschap naar de jeugd van Suriname wees hij hen erop negatief gedrag, met name op Social Media, achterwege te laten en elkaar minder pijn te doen.

Bekijk ook:

President Simons pleit voor meer onderzoek naar slavernijverleden en nationale verbondenheid

Parlementsvoorzitter Adhin benadrukt eenheid en gezamenlijke strijd tijdens herdenking afschaffing slavernij

“Laten we zoeken naar de overeenkomsten die ons nader tot elkaar brengen om onwetendheid te vernietigen en wijsheid te schenken”, stelde het staatshoofd. Tevens wees hij de leden erop dat individueel bidden goed is maar dat het effect en de vibraties van gezamenlijk mediteren-saamuhik prarthana-, en rituelen verrichten, veel krachtiger is.

Santokhi stond ook even stil bij zijn verantwoordelijkheden als Caricom Voorzitter waarbij hij, behalve voor de problemen in eigen land, ook oplossingsmogelijkheden moet bekijken voor de problemen en huidige benarde gezondheidssituatie in Haïti.

Het staatshoofd is de mening toegedaan dat de tijd waarin wij leven, ons nauwelijks positieve waarden heeft aan te bieden omdat men nu heel weinig in geestelijke waarden gelooft doch slechts in feiten en cijfers.

“Alle religieuze dagen en rituelen moeten een grote bron van spirituele en morele opheffingen zijn”, stelde hij. “Laten we ons daarom gezegend voelen, om te behoren tot een multireligieuze samenleving waarin we geïnspireerd worden door de verheffende elementen van elkaars religieuze dagen en rituelen”, besloot het staatshoofd.

Het comité ontving een enveloppe met inhoud van de president als ondersteuning voor het harde werk.

Na de plechtigheden vertrok het gezelschap naar de Surinamerivier voor de offerande.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zal zich sterk maken voor Leerstoel over slavernijverleden.
Suriname

President Simons pleit voor meer onderzoek naar slavernijverleden en nationale verbondenheid

“Zonder vingers geen vuist”: Adhin onderstreept collectieve kracht Suriname
Nieuws

Parlementsvoorzitter Adhin benadrukt eenheid en gezamenlijke strijd tijdens herdenking afschaffing slavernij

Nieuwe laagdrempelige hulplijn voor slachtoffers en getuigen.
Suriname

Politie Meerzorg introduceert WhatsApp-hulplijn voor meldingen huiselijk geweld

Shaundell Horton en Sri Irodikromo exposeren nieuw werk bij Readytex
Suriname

Readytex Art Gallery opent duo-expositie over vrouwelijkheid en natuur

President Jennifer Simons (Suriname) en Irfaan Ali (Guyana) (archief)
Suriname

Suriname wil Corantijnbrug zelfstandig financieren, Guyana verrast door besluit

Nieuw digitaal platform voor de Surinaamse toerismesector.
Suriname

Grietjebie lanceert toerismeplatform om Suriname internationaal beter te positioneren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws