• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Houten bruggen en steigers worden vervangen door duurzaam materiaal

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 oktober 2022 06:00
in Nieuws
gerenoveerde bruggen ow

GFC NIEUWSREDACTIE- In het nieuw beleid van het ministerie van Openbare Werken (OW) in Suriname is er besloten om bruggen en steigers langzaam en duurzaam aan te pakken en zullen de houten bruggen en steigers vervangen worden door duurzaam materiaal.

De renovatiewerkzaamheden van de bruggen landelijk zaten een tijdje stil. Minister Riad Nurmohamed achtte het nodig, ondanks de geringe middelen van het ministerie, toch enkele bruggen prioriteit te geven om aangepakt te worden.

In dit kader werden de gerenoveerde bruggen, t.w. de Kameelbrug, de stalenbrug over het Wanicakanaal en de ophaalbrug over het Saramaccakanaal, officieel opgeleverd.

Op 30 september 2021 is er een contract getekend met het aannemingsbedrijf Bouwvast Jankie, waarbij er een tal van projecten zijn uitgevoerd onder dit contract.

Het herstellen van diverse leuningen aan de Goede Verwachtingenweg, Sarangistraat, Nieuw Weergevondenweg (zowel aan de zijde van de Indira Ghandiweg als de Magentakanaalweg), Kolonistenweg, Floralaan over de Tapoeripakreek en de Gompertstraat zijn projecten die reeds zijn uitgevoerd.

Verder is er een grondige renovatie gegeven aan de loopbrug te Oude Charlesburg. De Kameelbrug en de stalenbrug over het Wanicakanaal zijn de 2 laatste projecten onder het contract van Bouwvast Jankie.

Van beide stalenbruggen zijn de moerbouten van de roosters verwisseld, omdat deze voor teveel geluidsoverlast zorgde voor bewoners in de nabije omgeving.

Bij de ophaalbrug over het Saramaccakanaal zijn er werkzaamheden in PPP-verband uitgevoerd geeft Firazia Ataoellah, hoofd afdeling Bruggen en Steigers van het ministerie van Openbare Werken, aan. Voor deze brug heeft een donateur, die ook baat heeft aan de brug, zich aangemeld op het ministerie.

Mis dit niet:

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Er zijn in totaal 94 planken aan Groenhart- en Makagreen hout door de heer Dwarka gedoneerd. Verder is er corboleum gedoneerd, en zijn een machine en gereedschappen beschikbaar gesteld voor het vlot uitvoeren van de werkzaamheden. Het werk zelf is in eigen beheer uitgevoerd door het technische team van de afdeling Bruggen en Steigers en het technische team van het commissariaat van Saramacca.

Als boodschap geeft Ataoellah mee dat er voorzichtig omgegaan moet worden met alle staatsgoed en dat bij het uitvoeren van werkzaamheden de nodige medewerking moet worden verleend. “Uiteindelijk bent u de gebruiker en moeten we allemaal begrijpen dat het materiële altijd onderhoud nodig zal hebben”, aldus Ataoellah.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

Simons weigert nieuwe TAS-directeur te benoemen zolang onderzoek uitblijft

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws