• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationale commissie bereidt viering jubileumjaren 2023 voor

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 oktober 2022 02:00
in Nieuws
jubileum jaar 6 okt 2022 b 585x390 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname viert in 2023 achtereenvolgend 150 jaar Hindoestaanse Immigratie, 160 jaar Keti Koti en 170 jaar Chinese Immigratie.

Om deze jubileumvieringen voor te bereiden heeft president Chandrikapersad Santokhi de Nationale Commissie Jubileumjaren ingesteld. Het gaat om personen met de nodige expertise en culturele achtergrond om op een gepaste wijze inhoud te geven aan de presidentiële opdracht.

Volgens Santokhi is met de instelling van de werkgroep en de drie subcommissies – 150 jaar Hindoestaanse Immigratie, 160 jaar Keti Koti Dey en 170 jaar Chinese Immigratie – de juiste organisatie gecreëerd, om deze drie herdenkingen in het jubileumjaar 2023 tot een grandioos succes te maken.

De Nationale Commissie is in het leven geroepen vanwege het bijzondere karakter van de jubileummomenten 2023 en de werkgroep zal namens het staatshoofd een algeheel overzicht hebben op alles wat er in dit kader zal gebeuren.

In deze Nationale Commissie zitten vertegenwoordigers van het Kabinet van de President, het Kabinet van de Vicepresident, de Organisatie voor Gemeenschapswerk NAKS, het directoraat Algemene Zaken (ALZA) en de ministeries van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) en Binnenlandse Zaken (BIZA).

De groep zal faciliterend en begeleidend optreden naar de drie subcommissies toe, die tegelijkertijd voor elke specifieke jubileumdag worden ingesteld. Hiermee wordt ervoor gezorgd dat elke viering de juiste waardering krijgt; een die broodnodig is voor de eenheid van de natie en moet leiden tot binding van de totale Surinaamse gemeenschap.

Commissievoorzitter Jack Uden, die harde afspraken heeft gemaakt met de groep, ondersteunt de woorden van president Santokhi. ”Als er meer mensen erbij moeten komen om de eenheid te versterken, gaan wij dat doen, ook als er issues uitgesproken moeten worden”, zegt hij.

Uden voegt eraan toe dat de commissieleden niet alleen verslag doen aan de president, maar ook het aanspreekpunt zijn tussen het staatshoofd en de leden van de subcommissies.

De voorzitter van de subcommissie 150 jaar Hindoestaanse Immigratie is Bhagwan Gangaram Panday, terwijl Steven Wong de subcommissie 170 jaar Chinese Immigratie leidt.

Voor wat betreft 160 jaar Keti Koti Dey is dat Johan Roozer.

Het eerste jubileum dat gevierd zal worden is 150 jaar Hindoestaanse Immigratie op 5 juni 2023.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname
Lifestyle

Toerisme in Suriname hoeft niet alleen van Nederland te komen, ook Amerika biedt kansen

ict bestuur
Suriname

Sterke basis voor verdere groei ICT-sector Suriname

energie STROOM
Suriname

Caribbean Energy Week 2026 brengt regionale en internationale energiespelers samen in Paramaribo

verwijdering illegale goudmijners proknokkers zijin
Suriname

Zwaarbewapende veiligheidsdiensten aanwezig in Zijin-gebied na verlopen ultimatum

stopbord verkeer suriname
Suriname

Politie waarschuwt: negeren van stopborden leidt tot meer aanrijdingen

maya parbhoe
Suriname

NPS’er Parbhoe uit kritiek op salaris procureur-generaal: “Het is ronduit belachelijk…”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws