• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Lancering nieuwe wet- en regelgevingen bouw- en vergunningsbeleid OW

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 september 2022 14:00
in Nieuws
architect 1080589 960 720 bouwen constructie

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van nieuwe beleidsinzichten bij het ministerie van Openbare Werken (OW) en het beter structureren van de infrastructuur binnen dit departement wordt thans gewerkt aan nieuwe wet- en regelgevingen met betrekking tot het bouw- en vergunningsbeleid.

Op 23 september werd middels een persconferentie het nieuwe beleid officieel gelanceerd.

Middels diverse presentaties is het beleid op de verschillende directoraten en afdelingen van het OW-ministerie met betrekking tot regels, wetgevingen en allerhande vergunningen uiteengezet.

Aangepaste regelgevingen bij al hetgeen waarvoor een vergunning vereist is kwamen aan de orde zoals bouwvergunningen ten behoeve van woonhuizen, zakenpanden en andere bouwwerken op terreinen met name woonwijken.

Er is aandacht besteedt aan verkavelingsvergunningen betreffende commerciële als familieverkavelingen alsook verkeersvergunningen ten behoeve van drempels, bestratingen, bermen en parkeervakken.

De presentaties inzake vergunningen ten behoeve van duikers, primaire, secundaire en tertiaire kanalen, steigers, bruggen en wegen zijn ook met heel veel belangstelling gevolgd door de aanwezige media. Het is belangrijk dat bij alle vergunningen de uitvoering wordt gedaan via een ingenieursbureau of een consortium daarvan.

Minister Riad Nurmohamed spreekt de hoop uit dat middels de nieuwe regels zaken ordelijker verlopen en dat burgers niet zomaar iets opzetten die niet voldoet aan de wetten en regels. “Het moet volgens de regels gebeuren,” geeft hij te kennen.

Via het ministerie zal gewerkt worden aan versterking van de controle ter naleving van de nieuwe regels. Openbare Werken zal een sterke campagne voeren, zodat burgers op de hoogte blijven van de nieuwe regels. Dit zal gedaan worden via de sociale media, de verschillende mediahuizen en zal er ook huis aan huis informatie door middel van flyers worden uitgedeeld.

Voor een volledige rapportage van de presentaties met betrekking tot regels, wetgevingen en vergunningen zijn te volgen via het YouTube-kanaal van het ministerie van Openbare Werken.

De bewindsman stelde het zeer op prijs dat de goed opgekomen pers de cruciale presentatiebijeenkomst heeft kunnen delen met de gemeenschap.

ShareTweetSend

Meer berichten

paramaribo centrum zwartenhovenbrugstraat
Lifestyle

Koeler klimaat zou Suriname mogelijk productiever maken

Bos oerwoud
Suriname

President Simons: “Suriname levert een dienst aan de wereld met zijn bossen”

plastic zak vuilniszak
Gezondheid

Microplastics nu ook in menselijke botten aangetroffen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws