• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Financiën heeft nog geen US-dollars beschikbaar gesteld aan importeurs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 september 2022 07:47
in Nieuws
dollars us

GFC NIEUWSREDACTIE- Importeurs van basisgoederen en brandstof wachten nog steeds op de beloofde US-dollars die door het ministerie van Financiën & Planning beschikbaar zouden worden gesteld.

Dinsdag zou Financiën daar een aanvang mee maken, maar nu blijkt dat het ministerie nog bezig is met het uitwerken van procedures.

Het ministerie besloot te interveniëren, vanwege een ernstig tekort aan girale US-dollars en de stijging van de wisselkoersen.

Vanwege het tekort aan dollars is er op dit moment een schaarste van basisgoederen te merken in de winkels. Ook is dit van invloed geweest op de import van bakkersmeel, waardoor er nu een tekort is.

Arun Hindori, voorzitter van het Platform Levensmiddelen Importeurs in Suriname, zegt dat de importeurs vooralsnog met een koers van 30 rekening houden, want de USD-dollars worden opgekocht voor een koers van 28.50 en er moet vijf tot zes procent aan kosten betaald worden om het geld op de bankrekening te krijgen, dus het wordt dichtbij de SRD 30.

Hij is wel blij dat de koers een daling maakt, maar volgens hem moet dit gebeuren door gepaste maatregelen. Er moeten maatregelen getroffen worden om de koers omlaag te brengen, door meer te exporteren, maar niet door uitspraken van de vicepresident.

Mis dit niet:

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Korpschef Pinas en dc Bhattoe bespreken versterking veiligheid en verkeershandhaving in Wanica

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

64-jarige arrestant sterft natuurlijke dood in cellenhuis politiebureau Centrum
Suriname

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Structureel overleg over openbare orde en veiligheid.
Nieuws

Korpschef Pinas en dc Bhattoe bespreken versterking veiligheid en verkeershandhaving in Wanica

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

President Jennifer Simons, familie en genodigden brengen tijdens ‘Celebrate Borger’ in de Congreshal eer aan de overleden Borger Breeveld. Foto: CDS
Entertainment

Suriname brengt laatste eer aan cultuuricoon Borger Breeveld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws