• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

IMF ontmoet president Sri Lanka om reddingspakket af te ronden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 August 2022 09:00
in Nieuws
imf

GFC NIEUWSREDACTIE- Een team van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal de president van Sri Lanka ontmoeten voor gesprekken om een reddingspakket af te ronden, inclusief een herstructureringsschuld van ongeveer $ 29 miljard, te midden van de ergste financiële crisis van het land in meer dan 70 jaar.

Het tweede dergelijke IMF-bezoek in drie maanden is woensdag, terwijl het eiland in de Indische Oceaan worstelt om een pact op stafniveau met de wereldwijde geldschieter te sluiten voor een mogelijk programma van $ 3 miljard om zijn weg uit de crisis te effenen.

“Het IMF-team zal later vandaag een ontmoeting hebben met de president en een delegatie van het ministerie van Financiën”, vertelde een functionaris op het presidentiële secretariaat.

Het team zal ook gesprekken voeren met de gouverneur van de Centrale Bank en andere functionarissen, waaronder vertegenwoordigers van de financiële en juridische adviseurs Lazard’s en Clifford Chance van Sri Lanka.

Het belangrijkste knelpunt van de gesprekken is hoe een duurzaam spoor te vinden voor de grote schuld van Sri Lanka, die eind vorig jaar 114 procent van het bruto binnenlands product (bbp) bedroeg.

Sri Lanka heeft $ 9,6 miljard aan bilaterale schulden en het privékrediet, waaronder internationale staatsobligaties, bedraagt $ 19,8 miljard, blijkt uit gegevens van het ministerie van Financiën.

Japan en China zijn de grootste houders van bilaterale schulden, waarbij de laatste goed is voor ongeveer $ 3,5 miljard. Over het algemeen heeft China, wanneer commerciële schulden worden toegevoegd, ongeveer een vijfde van de schuldportefeuille van Sri Lanka in handen.

ShareTweetSend

Meer berichten

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

NDP-fractieleider Parmessar waarschuwt: geen illusies over rijkdom in 2028

vrouw dumpt goederen
Suriname

Politie Houttuin op zoek naar man en vrouw die goederen hebben gedumpt

Zwaailicht politie
Suriname

Bestuurster meldt zich maanden na zware aanrijding Martin Luther Kingweg alsnog bij politie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws