• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ondervoeding loert om de hoek, menig Surinamer kan zich geen kwart gevulde boodschappenwagen permitteren

P. Peterson door P. Peterson
30 juni 2022 19:00 - Geüpdatet op 1 juli 2022 09:51
in Nieuws
koelkast leeg voedsel eten

INGEZONDEN– Surinamers kunnen zich al geruime tijd geen goed gevulde boodschappenwagen met basisproducten permitteren.

Vanwege de steeds stijgende prijzen in de winkels is het koopgedrag van een groot deel van de bevolking ook drastisch aangepast.

Men is geneigd goedkopere producten met minder voedingswaarden aan te schaffen, hetgeen nare gevolgen zal hebben voor de gezondheid.

Een boodschappenwagentje met de meeste essentiële basisproducten die voor de verkiezingen van mei 2020 nog voor SRD 500 aangeschaft kon worden, is gestegen naar minimaal SRD 2.000 anno juni 2022.

Melk, tandpasta, blom, boter/margarine, maandverband, spijsolie, thee, rijst, brood, broodbeleg, aardvruchten, uien, knoflook, afwaszeep, poederzeep, toiletpapier, wegwerpluiers, zout, groenten, babyvoeding, vlees en vis die gerekend kunnen worden tot de meest basale basisproducten, zijn enorm in prijs omhoog gegaan.

Bekijk ook:

Beleidsadviseur Surinaamse Kustwacht voltooit Amerikaanse opleiding maritieme veiligheid

TCT zoekt internationale expert voor modernisering luchtvaartnavigatie in Suriname

Wij praten over prijsstijgingen van tussen de 200-400%.

Door deze ontwikkeling kunnen mensen zich veel minder permitteren en gaan ze ook minder of ongezonder eten. Hier loert ondervoeding dan om de hoek.

Het jammerlijke is dat de regering geen antwoord lijkt te hebben op de steeds stijgende prijzen in de winkels. Het sociaal vangnet laat op zich wachten, terwijl het volk verder verpaupert.

Het uitblijven van concrete maatregelen tegen de inflatie is een klap in het gezicht van de bevolking, omdat steeds meer Surinamers in de problemen komen door de oplopende prijzen.

Dit is niet wat de huidige machthebbers het volk hadden beloofd.

J. Boendhie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Opleiding in Verenigde Staten versterkt capaciteit Surinaamse Kustwacht
Suriname

Beleidsadviseur Surinaamse Kustwacht voltooit Amerikaanse opleiding maritieme veiligheid

Oproep binnen IDB-gefinancierd luchtvaartproject SATSS.
Suriname

TCT zoekt internationale expert voor modernisering luchtvaartnavigatie in Suriname

Franse ambassadeur brengt educatief werkbezoek aan Nickerie.
Suriname

Franse ambassadeur brengt educatief werkbezoek aan Nickerie en benadrukt samenwerking met Suriname

Asfalteringswerkzaamheden in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Suriname

Onderhoudswerkzaamheden aan Commissaris Thurkowweg: politie roept weggebruikers op tot extra voorzichtigheid

Illustratiefoto
Suriname

Vrouw gaf zich op als bestuurder, maar politie wijst partner aan als vermoedelijke automobilist na aanrijding

Nabestaanden met verdriet, samenleving met vragen na dodelijke botsing Ringweg Zuid
Suriname

Maatschappelijke verontwaardiging na heenzending verdachte dodelijk verkeersongeval

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws