• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Wateroverlast heeft extreme gevolgen voor Suriname”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 juni 2022 00:00
in Nieuws
wateroverlast brokopondo

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens een openbare vergadering van de Nationale Assemblee benadrukt dat wateroverlast extreme gevolgen heeft voor Suriname.

“De afgelopen twee jaren hebben we gezien dat neerslag en de watervoorraad, in vooral het zuiden van Suriname enorm zijn toegenomen”.

“Dit zorgt ervoor dat dringende besluiten nodig zijn om de lokale gemeenschappen, scholen, wegen, landbouwgebieden en industrieën te beschermen”, aldus de regeringsleider.

Het staatshoofd zegt verder dat het klimaat in de hele wereld verandert. “Behalve klimaatsverandering heeft de wereld ook met andere problemen te kampen, zoals oorlogen en andere rampen. “

“We gaan dus een groot deel zelf moeten doen en niet blijven wachten op steun van buiten”, luidt de oproep van president Santokhi.

De regeringsleider geeft aan dat de regering ervoor kiest om waterwegen duurzaam en structureel te onderhouden.

De ministeries van Openbare Werken (OW), Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) hebben de opdracht om ervoor te zorgen dat er een goed waterbeheer wordt gevoerd.

“Zij zijn dagelijks bezig met de monitoring en acties met een urgent karakter.” Deze ministeries hebben verder de taak om in het kader van klimaatverandering diverse beleidsacties te formuleren voor de regering.

Mis dit niet:

Baby van zes weken overleden in auto: politie bevestigt bestaande hartaandoening

Man (30) bedreigt automobilist met de dood en verzet zich bij aanhouding

De centrale rol die het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR) heeft bij de noodhulp in de door wateroverlast getroffen gebieden heeft het staatshoofd beklemtoont. Het NCCR zal verder worden versterkt met deskundigen en middelen.

“De ministeries van Sociale Zaken en Volksgezondheid zorgen voor de verdere sociale hulpverleningen en humanitaire hulp”, aldus de president.

Het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu is samen met alle andere relevante actoren belast een actieplan voor rampen op te stellen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

baby voeten
Suriname

Baby van zes weken overleden in auto: politie bevestigt bestaande hartaandoening

Verdachte aangehouden na bedreiging en vernieling langs Rijsdijkweg.
Suriname

Man (30) bedreigt automobilist met de dood en verzet zich bij aanhouding

Suriname zet stap naar betere bescherming van kinderen over de grens.
Suriname

Suriname keurt vier Haagse kinderbeschermingsverdragen goed: wat verandert er voor kinderen en ouders?

Ontwerp-Douanewet moet belangen van douane en ondernemers in balans brengen.
Suriname

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws