• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Massaal vertrek van Surinamers naar bloeiend Guyana niet uitgesloten

P. Peterson door P. Peterson
22 juni 2022 19:00
in Nieuws
guyana

INGEZONDEN– In de jaren ’80 verruilden veel Guyanezen hun land voor Suriname.

Nu dreigt hetzelfde te gebeuren, maar dan niet het vertrek van Guyanezen naar Suriname, maar een massale exodus van Surinamers naar buurland Guyana.

Met de recente ontwikkelingen binnen de oliesector in Guyana is de tijd voorbij dat Guyanezen in drommen naar Suriname trekken.

Overheidsfunctionarissen in Georgetown denken dat de productie van ruwe olie binnen vijf jaar 1,5 miljoen vaten per dag of meer zou kunnen bereiken vanuit maar liefst 12 drijvende productie-, opslag- en overslagfaciliteiten.

Als dat wordt bereikt, zal het Zuid-Amerikaanse land naar voren komen als de derde grootste olieproducerende natie in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, met alleen Brazilië en Mexico die meer ruwe olie pompen.

Dat zal Guyana een enorme economische bloei bezorgen.

De voormalige Britse kolonie zal zich materialiseren als een toonaangevende wereldwijde olie-exporteur met een aardolieproductie die de binnenlandse vraag vele malen overtreft, terwijl de staatskas zal toenemen met een jaarlijks inkomen dat naar verwachting in minder dan tien jaar meer dan US$ 10 miljard zal bedragen.

Nu al worden de inkomsten uit de sector ingezet om Guyana verder tot ontwikkeling te brengen.

Mis dit niet:

Koeler weer in december kan gunstig uitpakken voor Surinaamse stroomrekening

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

De afgelopen maanden zijn enkele Surinaamse investeerders reeds vertrokken naar Guyana, vanwege de slechte economische situatie in Suriname.

Hoewel de vooruitzichten in de olie- en gasindustrie voor Suriname niet slecht en in principe veelbelovend zijn, ontbreekt het aan goed leiderschap en viert de corruptie hoogtij.

Een cultuur van steekpenningen, patronage en nepotisme is het grootste gevaar voor de welvaart van het land.

J. Boendhie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minder hitte kan elektriciteitsverbruik in Suriname terugdringen.
Suriname

Koeler weer in december kan gunstig uitpakken voor Surinaamse stroomrekening

Roken sigaret kind
Lifestyle

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

Julio Irokromo presenteert nieuwe collectie in Nicaragua
Suriname

Surinaamse modeontwerper en zanger trekken aandacht tijdens internationaal evenement in Nicaragua

Johan Adolf Pengel Luchthaven
Suriname

Paspoortcontrole op luchthaven Zanderij niet door alle reizigers als onvriendelijk ervaren

Dc Ramautar spreekt ondernemer aan over vertragingen bij vuilophaaldienst in Saramacca.
Suriname

Vuilophaaldienst Saramacca onder druk, dc eist duidelijkheid over vertragingen

Dritabiki wijst cyanidewinning af na incident in Godo Olo
Suriname

Overheid bespreekt cyanide-incident met gemeenschap Dritabiki: bewoners willen geen cyanidewinning meer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws