• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Readytex Art Gallery neemt dit jaar wederom deel aan Atlantic World Art Fair

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 april 2022 10:14
in Nieuws
QjvFIjZqRSxElx4i4ehEbw ArtDubai2022March09ArtDubaiDigitalInstallationView.PhotobyCedricRibeiro GettyImagesforArtDubai03

GFC NIEUWSREDACTIE- Readytex Art Gallery in Suriname doet dit jaar wederom mee met de Atlantic World Art Fair (AWAF) die gepresenteerd wordt op toonaangevend en wereldwijd online kunstplatform en -marktplaats, Artsy.

Na een succesvol verloop vorig jaar, wordt ook deze editie die loopt van 20 april tot en met 5 mei, aangestuurd door Lisa Howie van Black Pony Gallery in Bermuda, ondersteund door hoofdsponsor Butterfield.

AWAF 2022 presenteert 12 galeries en kunstprojecten die werken met getalenteerde hedendaagse kunstenaars uit het Caribisch gebied, de Atlantische eilanden en de diaspora in de regio.

Dit is een dynamisch, ondervertegenwoordigd kunstgebied met complexe, met elkaar verweven geschiedenissen, relaties en culturen, geïnspireerd door volkeren uit Afrika, Azië, de Amerika’s en Europa.

Kunstenaars wier werken op de beurs te zien zijn, zijn afkomstig van of wonen in, Aruba, Azoren, Bahama’s, Barbados, Bermuda, Kaaimaneilanden, Cuba, Curaçao, Dominica, Dominicaanse Republiek, Frans-Guyana, Guadeloupe, Haïti, Jamaica, Martinique, St. Maarten, Suriname, Trinidad & Tobago, Amerikaanse Maagdeneilanden en hun diaspora’s.

De participatie van Readytex Art Gallery aan AWAF 2022, valt dit jaar binnen het veelzijdige programma van het ALAKONDRE: A Space in Time project dat Readytex Art Gallery een jaar lang uitvoert in samenwerking met kunstenaar en curator-in-residence Miguel Keerveld.

Geïnspireerd door de boeiende dialogen en het groeiende momentum binnen het project met de galerie, nam Miguel ook voor AWAF de curatorsrol op zich.

Vanuit het concept ‘magic in visual conversation’ daagt hij zowel kunstenaar als toeschouwer uit, om uitdrukking en diepere aandacht te geven aan hun interpretaties van ‘Een Ander’ in een inclusieve space, niet slechts beperkt tot het fysieke en het rationele.

Mis dit niet:

President stelt voedselhulp beschikbaar voor getroffen dorpen in het binnenland

Defensie start verstrekking nieuwe SZF-kaarten aan gepensioneerde militairen en nabestaanden

Aan de hand hiervan stelde hij voor de virtuele booth van de galerie een prachtige collectie samen, waarin kunstwerken van de volgende 16 beeldend kunstenaars zijn opgenomen: Reinier Asmoredjo, Paul Chang, Leonnie van Eert, Sri Irodikromo, Kenneth Flijders, Shaundell Horton, Miguel Keerveld, Kurt Nahar, Rinaldo Klas, John Lie A Fo, Dhiradj Ramsamoedj, Xavier Robles de Medina, Kit-Ling Tjon Pian Gi, René Tosari, Steven Towirjo en Wilgo Vijfhoven.

Deze collectie die online op AWAF 2022 te zien is, is in Suriname trouwens ook fysiek uitgestald op de 2 e verdieping van Readytex Art Gallery.

Volg de social mediaberichten van Readytex Art Gallery voor updates over het uitgebreide programma van online events, waaronder kritische gesprekken, paneldiscussies en atelierbezoeken.

AWAF 2022 op Artsy is open van 20 april tot en met 5 mei 2022, en is te bezoeken op Artsy: https://www.artsy.net/fair-organizer/atlantic-world-art-fair.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Voedselhulp voor bewoners van door wateroverlast getroffen Kwamalasamutu.
Suriname

President stelt voedselhulp beschikbaar voor getroffen dorpen in het binnenland

Ayoko Kazerne wordt voorbereid op nieuwe EAO-lichting.
Suriname

Defensie start verstrekking nieuwe SZF-kaarten aan gepensioneerde militairen en nabestaanden

Rechter doet uitspraak in twee kortgedingen.
Suriname

Rechter moet duidelijkheid brengen in bestuurlijk conflict bij TAS

Zware materiële schade bij aanrijding met politievoertuig
Suriname

Ex-korpschef Bryan Isaacs betrokken bij aanrijding in Paramaribo

Suriname kijkt uit naar voortzetting samenwerking met herkozen president Lula.
Suriname

President Simons feliciteert Lula met herverkiezing en ziet kansen voor verdere samenwerking

De politie heeft een tweede vrouw aangehouden in de zaak rond de verspreide intieme video van ondernemer Rosco. Foto: KPS
Suriname

Tweede vrouw aangehouden voor verspreiding intieme video van ondernemer Rosco

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws