• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Overeenkomst voor 150 visvergunningen aan Guyanezen gaat niet door

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 January 2022 01:00
in Nieuws
vissersboten 2

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse regering zal niet voldoen aan het verzoek van de Guyanezen voor het verstrekken van 150 visvergunningen.

Dit zegt minister Prahalad Sewdien van Landbouw Veeteelt en Visserij (LVV)

Er kunnen geen visvergunningen meer worden verstrekt, omdat het maximum is bereikt.

Verder zijn er ook Surinaamse vissers die in aanmerking willen komen voor een vergunning. Ook hebben de Guyanezen zich niet helemaal gehouden aan afspraken, zegt de bewindsman.

De overeenkomst werd tijdens een bezoek van de Surinaamse president, Chandrikpersad Santokhi, aan Guyana in 2021 ondertekend.

Guyana kampt met uitgeputte visgronden en hebben de olieproductie-activiteiten voor zijn kust, een negatieve impact op zijn visbestanden.

In een gezamenlijke persconferentie met president Santokhi in augustus 2021 kondigde de Guyanese president Ali aan dat de twee landen zullen werken aan de afgifte van de vergunningen tegen januari 2022, aangezien dat de periode is waarin ze gewoonlijk worden verleend.

Deze aankondiging werd met opwinding ontvangen van de Guyanese vissers, maar werd zwaar bekritiseerd door de Surinaamse visserijsector die vindt dat deze deal niet in het voordeel is van Surinamers en dat Suriname de verliezer is.

ShareTweetSend

Meer berichten

vuilniszak
Suriname

Teleurstelling in Tourtonne 5: vuilniswagens verschijnen niet

milton kensmil
Suriname

Kensmil benadrukt: nooit ontslag genomen bij Korps Politie Suriname

Newmont Suriname
Suriname

Newmont bespreekt gemeenschapsinvesteringen en duurzaamheid met Financiën

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws