• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunswijk: Suriname kan geen olie vinden en het volk pinaart, deel gevonden olie verkopen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 juni 2021 06:38
in Nieuws
santokhi en brunswijk e1613678131296

GFC NIEUWSREDACTIE- “Suriname kan geen olie hebben gevonden en het volk pinaart. Als wij geen andere mogelijkheid hebben, kan tenminste 1 van de oliebronnen worden verkocht om het land te draaien.”

Dit zegt vicepresident Ronnie Brunswijk in een korte video-opname die is gemaakt door de Communicatiedienst Suriname (CDS).

Brunswijk zegt dat hij hierover al een goed gesprek heeft gehad met president Chandrikapersad Santokhi. Komende week zullen gesprekken hierover worden gevoerd met Staatsolie en andere oliemaatschappijen die actief zijn voor de kust van Suriname.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Thaise gevangenen kunnen ‘vechten voor hun vrijheid’ via ongewone gevangenisgevechtsregeling

Het afgelopen jaar en begin dit jaar – in totaal 5 keer – zijn er significante olie- en gasvondsten gedaan voor de kust van Suriname.

De verwachting is dat het nog jaren duurt voor de eerste olie uit zee wordt gehaald. In buurland Guyana kwam pas eind vorig jaar de eerste olie aan land, terwijl bijna vier jaar daarvoor al enorme olievoorraden werden gevonden.

Ondanks dat hoopt Suriname met de gunstige berichten buitenlandse investeerders te bewegen geld in het land te steken. De Surinaamse economie staat er beroerd voor, onder meer door de torenhoge staatsschuld.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

Mis dit niet:

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

Woning aan Tangibaweg volledig in de as gelegd

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

Geen gewonden bij uitslaande brand aan Tangibaweg.
Suriname

Woning aan Tangibaweg volledig in de as gelegd

Merian-mijn genereert US$ 634 miljoen aan economische waarde voor Suriname.
Suriname

308 Surinaamse bedrijven betrokken bij toeleveringsketen goudmijn Merian

Ondernemers willen einde aan lange wachttijden en versnipperde vergunningverlening.
Suriname

Vergunningenbeleid Suriname op de schop

Staat mag niet immuun worden voor rechterlijke uitspraken.
Suriname

Bedrijfsleven kritisch op voorstellen om staatsvermogen te beschermen tegen beslag

vliegtuig cabine reizen
Gezondheid

Medische behandeling in Nederland terwijl je in Suriname woont: regels verschillen na emigratie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws