• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zal altijd erg afhankelijk blijven van Nederland omdat wij bijna nergens goed in zijn

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juni 2021 09:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:04
in Nieuws
armoede man

INGEZONDEN- Suriname zal altijd heel erg afhankelijk blijven van het buitenland, vooral Nederland.

Ons land heeft namelijk geen of weinig mogelijkheden om op eigen kracht voldoende inkomsten in harde valuta binnen te brengen.

De simpele reden: wij zijn bijna nergens goed in. Suriname is een importland aangezien er niet eens in de productie voor de lokale bevolking kan worden voorzien.

Levensmiddelen, bouwmaterialen, onderdelen en zelfs groenten en fruit worden uit het buitenland gehaald. Terwijl onze grond een van de meest vruchtbare ter wereld is, zitten de schappen van onze supermarkten vol met fruit uit andere gebieden.

Het is veelzeggend.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: NDP- politici in Suriname die hebben gestolen mogen nooit meer een hoge functie bekleden

Voorheen konden wij nog teren op de inkomsten uit bauxiet. Maar nu die zo goed als zijn weggevallen hopen wij dat de olie in onze bodem zal zorgen voor buitenlandse valuta. Maar ook binnen dat segment zal er sprake zijn van een sterke terugval.

De wereld is snel aan het veranderen en het gebruik van fossiele brandstof zal steeds verder afnemen. En daarmee ook de vraag en prijs. Suriname moet niet erop rekenen dat er op lange termijn consistent veel inkomsten met olie gegenereerd zullen kunnen worden.

Ook uit de toerismesector hoeven wij niet te veel te verwachten. De concurrentie op dat vlak is enorm en wij lopen ver achter.

In feite heeft Suriname geen degelijk verdienmodel. Wij zijn nergens echt sterk in en kunnen de strijd met andere landen niet aan. Dat is helaas de harde realiteit.

Om die reden zullen wij een arm land blijven dat steeds sterk afhankelijk zal blijven van het buitenland.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NDP-aanhang ziet structurele veranderingen onder regering-Simons.
Suriname

Een jaar na de verkiezingen: regering-Simons krijgt steun én oproep tot versnelling

LVV verwelkomt strategische samenwerking.
Suriname

Cevihas en Sail bundelen krachten voor versterking visserij- en havensector

Feestelijke receptie ter gelegenheid van 45 jaar SAO met aandacht voor vakonderwijs, arbeidsontwikkeling en kansen voor jongeren.
Suriname

SAO viert 45 jaar vakontwikkeling en zet technisch onderwijs centraal

Het verkeer in Nederland is complexer dan in Suriname.
Lifestyle

Met een Surinaams rijbewijs in Nederland autorijden. Mag dat?

Registratiecampagne moet jongeren perspectief bieden buiten gevaarlijke mijnactiviteiten goudwinning
Suriname

Rosebel Gold Mines start registratieprogramma voor jongeren in mijngebieden

Een vaderschapstest meestal gebeurt via DNA-onderzoek. Daarbij worden vaak wangslijmmonsters afgenomen van het kind en de vermeende vader
Lifestyle

Nog veel onduidelijkheid in Suriname over vaderschapstesten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws