• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Koersen flink gestegen na intentieovereenkomst met IMF

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 mei 2021 06:12
in Nieuws
dollarkoers

GFC NIEUWSREDACTIE- Sinds de lancering van het bericht over de intentieovereenkomst met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) is de wisselkoers flink gestegen.

De monetaire autoriteiten in Suriname, de Centrale Bank van Suriname (CBvS) en het ministerie van Financiën en Planning, hebben als reactie hierop een waarschuwend geluid laten horen.

De Wet Toezicht Transactiekantoren, waarin autoriteiten handvatten zijn aangereikt om tegen overtreders van de wet op te treden, is nog steeds van kracht. Toch lijkt het alsof die wet een papieren tijger is vergeleken met de op hol geslagen koers. Wat is de reden voor deze koersopdrijving?

Speculatief

“De oorzaken van de wisselkoersstijging liggen aan het gedrag van mensen en de economische omstandigheden”, onderstreept Sanjay Gaurisankar, Hoofd Financiële Markten bij CBvS. Hij bestempelt het gedrag als ‘een speculatieve aanval van de Surinaamse dollar’.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: De SRD is weer subtiel gedevalueerd, wij worden straal voor de gek gehouden

Hij legt uit: “Speculatief, omdat het gedreven wordt door verwachtingen. Sinds de intentieovereenkomst met het IMF heeft de wisselkoers een vlucht genomen.”

Bij het vrijlaten van de koers denkt men wellicht dat de wisselkoers tot stand komt door het vraag- en aanbodmechanisme en enorm zal toenemen. Dat is een misvatting volgens Gaurisankar, want er komen zeker regels daarbij.

Overtollige SRD

Mis dit niet:

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Een tweede oorzaak is dat de afgelopen periode veel Surinaamse dollars in omloop waren. Dit kan zorgen voor een stijging van die wisselkoers.

“Men gaat zich indekken door geld om te wisselen in een vreemde valuta.” Een mogelijke oplossing hiervoor is dat de overheid ervoor moet waken dat er overtollige SRD’s in de samenleving terecht komen.

De overheid moet voldoende middelen binnenkrijgen om haar expansieve uitgaven te kunnen financieren. “Ik denk dat de huidige regering een goede stap heeft gedaan in die richting. Er wordt nu al gefinancierd vanuit de lopende ontvangsten. Dat is een zeer goede stap, maar we zijn er nog lang niet.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

inflatie geld euro
Lifestyle

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups onderdeel van bredere monitoring.
Suriname

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Het Willebrod Axwijk Sport en Jeugdcentrum wordt schoongemaakt en opgeknapt om de negen sportvelden weer volledig bruikbaar te maken. Foto: CDS
Suriname

Integrale aanpak moet verwaarloosd SOSIS nieuw leven inblazen

Ontmoeting en samenwerking centraal tijdens Saamaka Mbei Mbei Wojo Wojo 2026.
Suriname

VSG wil betrokkenheid binnen Saamaka-gemeenschappen verder versterken

“Dogla” aangehouden na beschuldiging van poging tot verkrachting.
Suriname

Vrouw treft gewapende man naast bed aan in Albina, verdachte aangehouden

Vondst kluis leidt tot onderzoek van politie en recherche
Suriname

Opengebroken kluis zonder inhoud aangetroffen tijdens schoonmaakwerkzaamheden Santo Boma

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws