• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Diplomatieke nota Suriname naar Nederland om vliegreizen toe te staan voor begrafenissen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 april 2021 00:00
in Nieuws
vliegtuig vliegen reizen vlucht

GFC NIEUWSREDACTIE- De Nederlandse politieke coalitiepartij D66 wil dat er een uitzondering voor familie komt op het vliegverbod vanuit onder andere Suriname naar Nederland.

Die uitzondering moet gaan gelden voor familieleden van buiten de Europese Unie (EU) van Nederlanders of inwoners van Nederland in het geval van ernstige ziekte, een zware operatie, mogelijk overlijden van een familielid of juist de geboorte van een nieuw familielid.

Samen met de Christen Unie heeft D66 Kamervragen gesteld aan de ministers van Buitenlandse Zaken, Justitie & Veiligheid en Infrastructuur en Waterstaat.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Mensen die slecht slapen hebben groter risico op vroegtijdig overlijden

Bij belangrijke familiegebeurtenissen moet je met de nodige voorzorgsmaatregelen op een verantwoorde manier naar Nederland kunnen komen, zegt Tweede Kamerlid voor D66 Raoul Boucke.

Intussen heeft de Surinaamse regering een diplomatieke nota gestuurd naar de Nederlandse regering. Suriname vraagt onder meer aan Nederland om een uitzondering te maken voor Surinamers die vanwege overlijden naar Nederland moeten.

Mis dit niet:

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recesperiode Rechtspraak Suriname duurt tot 30 september.
Suriname

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Het Binnenhof in Den Haag, Nederland
Nederland

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

Jongeren nemen deel aan activiteiten van het GRO-programma, dat tijdens de vakantie sport, educatie, recreatie en talentontwikkeling combineert. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 200 jongeren verwacht bij aftrap vakantieprogramma in Suriname

Vertegenwoordigers van de bundeling van 22 Afro Surinaamse organisaties tijdens hun ontmoeting met president Jennifer Simons. Foto: CDS
Nederland

Afro Surinaamse organisaties bundelen krachten, maar niet vanwege Nederlandse miljoenen

Nieuwe Nederlandse ambassadeur Martine Jacoba Busstra overhandigt haar geloofsbrieven aan president Jennifer Simons op het presidentieel paleis. Foto: CDS
Nederland

Nieuwe Nederlandse ambassadeur presenteert zich in Suriname, zeven diplomaten bieden geloofsbrieven aan

nederlands paspoort reizen
Lifestyle

Mag je als Nederlandse ZZP’er in Suriname wonen en werken?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws