• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Desi Bouterse had veel meer gevoel voor het armoedige Surinaamse volk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 maart 2021 20:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
revo revolutie bouterse 25 februari e1614246528497

Archieffoto

INGEZONDEN- Niemand kan het ontkennen dat onze vorige president Desi Bouterse veel slapeloze nachten heeft gehad bij het nemen van ingrijpende besluiten die slecht zouden uitpakken voor het armoedige deel binnen de samenleving.

Het heeft er anderzijds veel van dat de nieuwe Surinaamse machtselite zich tot nu toe geen moment heeft bekommerd om de consequenties die hun wisselkoersbeleid heeft op de armoedige groepen.

Dat er met hun actie een schandalige aanslag wordt gepleegd op de waarde van het toch al povere SRD- loon en daarmee de koopkracht van de gemiddelde burger laat ze volledig koud.

Zij hebben zelf een flink gegarandeerd maandsalaris met daarbovenop nog tal van geldverslindende en overbodige privileges.

Het is ongetwijfeld zo dat Desi Bouterse zich tijdens zijn presidentschap veel meer zorgen maakte over de armzalige groepen die met pijn en moeite hun hoofd boven water kunnen houden. Hij was en is een man van het volk!

Dat kan van de huidige machtselite helaas niet worden beweerd. Genadeloos hebben zij eraan meegewerkt dat de Surinaamse dollar officieel en abrupt in waarde werd gehalveerd.

Alle tekenen wijzen erop dat deze elite machtsgroep niet wilde dat de wisselkoersen omlaag gingen en er alles aan hebben gedaan om de SRD zo gauw dat kon enorm te devalueren.

Een ieder in het economisch veld weet dat de belangen van een kapitalistische machtige elitegroep geen belang had in een sterkere Surinaamse munt. Wij werden binnen een klap dus officieel armer gemaakt met de devaluatie!

Mis dit niet:

TAS: rechter bevestigt einde benoemingstermijn directeur, dienstverlening wordt hervat

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

Er mag gerust geconcludeerd worden dat de huidige machtshebbers minder snel de belangen van de kleine man primair zullen stellen.

Dit in schril contrast met Desi Bouterse die zich in honderden bochten probeerde te wringen om het arme volk niet nog meer financieel en mentaal te belasten.

Mevrouw S. Cruden

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Ashwin Adhin wordt ooit de nieuwe president van de Republiek Suriname

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Kortgedingvonnis bepaalt overdracht bestuurstaken bij TAS
Suriname

TAS: rechter bevestigt einde benoemingstermijn directeur, dienstverlening wordt hervat

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

LVV waarschuwt voor illegale invoer van vlees, zuivel en andere dierlijke producten
Suriname

LVV neemt verboden dierlijke producten op grensposten in beslag

VHP-ondervoorzitter koppelt leiderschapsambitie aan visie richting 2050.
Suriname

Gajadien positioneert zich voor toekomst VHP, wil partijbasis centraal stellen in strijd

bruine rijst eten voedel voeding
Suriname

President stelt voedselhulp beschikbaar voor getroffen dorpen in het binnenland

Minister Patrick Brunnings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil olie-inkomsten gebruiken om economie tot 2050 minder afhankelijk te maken van grondstoffen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws