• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Veel Surinamers smachten naar voedselhulp uit het buitenland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 March 2021 22:00
in Nieuws
voedselbank voedselhulp voeding eten pakketten

GFC NIEUWSREDACTIE- De situatie in Suriname was al schrijnend voor de verkiezingen van mei 2020, maar toen president Chandrikapersad Santokhi in juli overnam, is alles nog duurder geworden, vanwege de inflatie en de torenhoge schulden waarmee het land kampt.

Vele Surinamers smachten naar voedselhulp, omdat de prijzen voor levensmiddelen drastisch zijn gestegen. De salarissen zijn ondertussen niet mee gestegen. Veel mensen zijn hierdoor nog verder verarmd.

De 45-jarige Shasmita L. werkt als schoonmaakster bij een warenhuis in Suriname en zegt dat voedselhulp de enige mogelijkheid is om verlichting te brengen. Zij is een van de duizenden Surinamers die tussen augustus en december 2020 voedselpakketten ontving van de overheid. Nu dat project is achter de rug is, vraagt zij zich af hoe verder.

Ook de 32-jarige Rowena B. zit met haar handen in het haar. Zij is moeder van drie jonge kinderen en lukt het haar en haar partner nauwelijks om te overleven.

Haar salaris is SRD 1450 en is dat niet eens 50 SRD per dag. Een pakje kippenbouten kost zo’n SRD 110. De goedkoopste rijst is SRD 37,50 per 5 kilo.

Rowena vindt dat de regering teveel belooft, maar weinig doet. “Ze beloven dat ze je gaan helpen maar ze doen niets. Ik ben diep teleurgesteld. Het is verschrikkelijk hard en moeilijk. Voedselhulp zou een oplossing kunnen zijn, want veel mensen komen niet uit, omdat juist het eten zo duur is, zegt ze. “Om me heen, mijn buren, kennissen, ze hebben het allemaal heel zwaar.”

ShareTweetSend

Meer berichten

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

NDP-fractieleider Parmessar waarschuwt: geen illusies over rijkdom in 2028

vrouw dumpt goederen
Suriname

Politie Houttuin op zoek naar man en vrouw die goederen hebben gedumpt

Zwaailicht politie
Suriname

Bestuurster meldt zich maanden na zware aanrijding Martin Luther Kingweg alsnog bij politie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws