• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

75% ambtenaren Nickerie registeert zich

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 november 2022 00:00
in Nieuws
ambtenarenregistratie somohardjo

GFC NIEUWSREDACTIE- Ambtenaren van Nickerie (Suriname) hebben de mogelijkheid om fysiek te registreren met beiden handen aangepakt. Meer dan drie kwart van hun aantal, heeft zich laten registreren.

Speciaal hiervoor heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) de mobiele unit van de Verplichte Landsdienarenregistratie (LDR) naar het westen gedirigeerd om de ambtenaren tegemoet te komen die op de een of andere manier dat nog niet hebben kunnen doen.

BiZa-minister Bronto Somohardjo reisde dinsdag speciaal hiervoor af naar Nickerie, om de ambtenaren een hart onder de riem te steken. “Ik ben verheugd om te zien dat de ambtenaren het belang van de registratie inzien, want met deze registratie kunnen we echt een aanvang maken met het herstructureren van de overheid,” benadrukt Somohardjo.

Met deze registratie, kan volgens de bewindsman, de demotivatie onder de plichtsgetrouwe ambtenaren weggewerkt worden. Omdat hierdoor de werkwillige ambtenaren zichtbaar zullen worden, maar ook de spookambtenaren onderstreept Somohardjo. Hij benadrukt nog steeds: “go registreer anders y’o skeer, want aan het niet registreren zijn sancties verbonden.”

Wat de gesprekken met de verschillende bonden betreft is minister Somohardjo tevreden. Inmiddels heeft de bond van de Brandweer en de bond van beveiligingsambtenaren het verzoek gedaan om de mobiele unit ook in te zetten waarop reeds positief is gereageerd door de leiding van Biza.

In het parlement had president Chandrikapersad Santokhi, aangegeven dat het afgelopen is met het krijgen van gratis loon, terwijl er daartegenover geen arbeid wordt geleverd. Inmiddels heeft het staatshoofd in een videoboodschap de ambtenaren opgeroepen zich te registreren.

“Het komt erop neer dat we veel ambtenaren hebben, waarvan we niet weten wat hun opleidingen zijn, wat hun competenties zijn, waar ze werken, welke afdeling ze zitten, zijn ze op de juiste werkplek of misschien elders ingezet,” schetst het staatshoofd de huidige situatie van ambtenaren. De loonkosten zijn ruim 1/3 deel van het budget, weet de president en dat is veels te veel.

Mis dit niet:

Copa Airlines gecertificeerd op Ink CUPPS bij Johan Adolf Pengel International Airport

Regering kent landsdienaren per eind september 15% salarisverhoging toe

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Copa Airlines verwerkt passagiers tot tien keer sneller met nieuwe infrastructuur.
Suriname

Copa Airlines gecertificeerd op Ink CUPPS bij Johan Adolf Pengel International Airport

Geen akkoord, wel 15% salarisverhoging voor landsdienaren.
Suriname

Regering kent landsdienaren per eind september 15% salarisverhoging toe

"Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hele buurten uren zonder stroom zitten."
Suriname

Suriname stevent mogelijk af op grotere stroomproblemen

Het aangetroffen geldbedrag is in beslag genomen en voor bewaring ondergebracht in de kluis van de Centrale Bank van Suriname. Foto: KPS
Suriname

Man aangehouden met groot bedrag aan euro’s bij controlepost Stolkertsijver

Kennismaking tussen STINASU en SBB moet samenwerking versterken
Suriname

Kennismakingsbezoek STINASU aan SBB legt basis voor verdere samenwerking

JCI roept overheid op jonge, integere leiders meer ruimte te geven.
Suriname

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws