• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

65 leerlingen starten met ontwikkelingsprogramma Stuka Prisiri

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 april 2026 10:00
in Suriname
stuka prisirie

Jeugdprogramma Rotary bereikt nieuwe districten Wanica en Para

De 8e editie van het jeugdontwikkelingsprogramma Stuka Prisiri is officieel van start gegaan.

Het initiatief wordt georganiseerd door Rotary Club Paramaribo Quota en Rotary Club Paramaribo Residence en richt zich op de persoonlijke ontwikkeling van jongeren.

Bereik en deelname

Dit jaar nemen 65 leerlingen van 17 scholen deel aan het programma. Gedurende de periode 2026–2027 zullen zij deelnemen aan meer dan 14 inspirerende sessies, gericht op het versterken van zelfvertrouwen en het ontwikkelen van belangrijke levensvaardigheden.

Een belangrijke mijlpaal is dat het programma dit jaar voor het eerst wordt uitgevoerd in zowel Wanica als Para. Hiermee wordt het bereik van Stuka Prisiri verder uitgebreid en krijgen meer jongeren toegang tot het ontwikkelingsprogramma.

Focus op persoonlijke groei

In Para wordt het programma uitgevoerd door Rotary Club Paramaribo Quota. Via interactieve sessies en educatieve uitstappen werken leerlingen aan hun persoonlijke groei, zelfvertrouwen en sociale vaardigheden.

De officiële aftrap in Para vond plaats bij het Jan Starke Opleidings- en Ontspanningscentrum (JSOOC).

De bijeenkomst werd bijgewoond door districtscommissaris Patrick Kensenhuis, die het initiatief prees en het belang van buitenschoolse activiteiten voor de ontwikkeling van jongeren onderstreepte.

Met Stuka Prisiri zetten de betrokken Rotaryclubs zich in voor de ontwikkeling van jongeren en dragen zij bij aan het versterken van de samenleving door middel van educatie en empowerment.

Mis dit niet:

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar verdwenen kwik bij politiebureau Geyersvlijt wordt voortgezet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws