• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

20-jarige jongeman aangehouden in reçu-fraudezaak Financiën en CBvS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 augustus 2022 11:38
in Nieuws
handboeien arrest aangehouden gevangenis politie handen

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Justitiële Interventie Team (JIT) heeft vandaag de de 20-jarige Y.R., die werkzaam is bij het ministerie van Financiën & Planning aangehouden.

De aanhouding van Y.R. houdt verband met de reçu-fraudezaak bij Financiën en de Cantrale Bank van Suriname (CBvS).

De politie is nog op zoek naar een andere medewerker van het ministerie die voortvluchtig is. Het gaat om 49-jarige Mosa Izaak Rother. Het onderzoek in deze zaak duurt voort.

Deze week werd bekend dat de rechter-commissaris een aanvang gemaakt heeft met het gerechtelijk vooronderzoek (gvo) van dit reçu-fraudeschandaal, waarbij vier verdachten zijn gearresteerd.

Momenteel zijn vijf verdachten in het belang van het onderzoek in verzekering gesteld.

Bekijk ook:

Controleacties De Nieuwe Grond aangescherpt: onderneming gesloten wegens ernstige overtredingen

OM eist vier jaar cel in zaak rond vermeende mensenhandel en seksuele uitbuiting

De verdachte Sergio C. kwam eerst in beeld bij de politie. Na zijn aanhouding volgde Daniëlle K., hoofd van de afdeling Comptabiliteit op het ministerie van Financiën & Planning. Ook haar twee medewerkers, tevens familieleden, zijn gearresteerd.

Uit onderzoek blijkt dat de CBvS de afgelopen zes maanden bijna SRD 60 miljoen op rekeningen van derden heeft gestort, middels vervalste betaalopdrachten en reçu’s. Deze gelden zijn gestort op de rekeningen van Robert Koendjbiharie en Mosa Rother. Beide mannen zijn nog voortvluchtig.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De Nieuwe Grond voert controles verder op
Suriname

Controleacties De Nieuwe Grond aangescherpt: onderneming gesloten wegens ernstige overtredingen

OM eist vier jaar cel tegen verdachten in mensenhandelzaak.
Suriname

OM eist vier jaar cel in zaak rond vermeende mensenhandel en seksuele uitbuiting

Promotieonderzoek werpt nieuw licht op miljoenen jaren kustontwikkeling in Suriname.
Suriname

AdeKUS feliciteert dr. Kathleen Gersie met promotie en baanbrekend onderzoek naar de geologische geschiedenis van Suriname

Minister Mike Noersalim en vertegenwoordigers van Jiangxi Ganliang ondertekenen de overeenkomst voor de tweede fase van het landbouwproject.
Suriname

China investeert SRD 245 miljoen in tweede fase landbouwproject in Suriname

Arbeidsveiligheid krijgt prioriteit richting nieuwe economische ontwikkelingen.
Suriname

Suriname moet meer arbo-artsen en arbeidsinspecteurs opleiden voor olie- en gassector

Ambassadeur Hanisha Jairam biedt geloofsbrieven aan president van India aan.
Suriname

Ambassadeur Hanisha Jairam biedt geloofsbrieven aan president van India aan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws