• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zwarte mensen in Suriname krijgen minder maandsalaris dan witte en gele mensen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 maart 2021 19:30
in Nieuws
black people

INGEZONDEN- Op GFC Nieuws las ik dat zwarte modellen veel minder geld aangeboden krijgen dan witte modellen terwijl ze nota bene veel minder mooi en populair zijn. Schandalig!

Maar ook in Suriname is er sprake van ernstige discriminatie waarbij zwarte mensen ernstig tekort worden gedaan.

Het gaat met name over de verschillende supermarkten en andersoortige shops in Suriname waarvan bekend is dat de directie hun gele en lichtkleurige werknemers veel meer salaris uitbetalen in vergelijking met zwarte of donkerkleurige mensen.

Er zijn zelfs gevallen bekend waarbij de gele mensen veel minder zwaar hoeven te werken binnen dezelfde kaderwerkzaamheden, dus gelijke taakstellingen,  zowaar de Nederlandse taal niet eens spreken of verstaan, minder diploma’s hebben en toch het dubbele of veel meer verdienen in verhouding tot zwarte en donkerkleurige personen.

En dat gebeurt op veel werkplekken in Paramaribo.

Bekijk ook:

Gynaecoloog Marvin Dipoikromo schenkt drie airconditioners aan Kraam- en Nazorgafdeling Diakonessenhuis

Professor Frank Jabini: Nationaal Kwalificatiekader cruciaal voor toekomst Surinaams onderwijs

Ik heb enkele jaren terug zelf meegemaakt dat een witte man uit Nederland die totaal niet ervaren of geschoold was, het dubbelde verdiende in een bekende supermarkt in Suriname.

De winkeleigenaar ging er tijdens een discussie met mij er gewoon vanuit dat de witte en gele mannen en vrouwen “meer waard” zijn en een betere performance kunnen neerzetten. Een schandalige bevooroordeling!

Er is nog veel werk aan de winkel voor de Surinaamse overheid.

Werknemers moeten gewaardeerd worden op basis van hun performance en beslist niet op grond van hun huidskleur. Anders is er sprake van pure discriminatie!

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Afro-Surinaamse ouders moeten hun kinderen meer pushen om beter te presteren

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Airconditioners moeten welzijn van moeders en pasgeborenen verbeteren.
Suriname

Gynaecoloog Marvin Dipoikromo schenkt drie airconditioners aan Kraam- en Nazorgafdeling Diakonessenhuis

Kwalificatiekader moet brug slaan tussen onderwijs en arbeidsmarkt.
Suriname

Professor Frank Jabini: Nationaal Kwalificatiekader cruciaal voor toekomst Surinaams onderwijs

DAOB en FAO versterken bijenteeltsector in Moengo.
Suriname

Imkers in Moengo krijgen steun om nieuwe markten te veroveren

Voor intercontinentale vluchten, zoals de route tussen Amsterdam en Paramaribo, gelden op dit moment andere voorwaarden.
Lifestyle

‘Straks betalen voor handbagage voor vlucht naar Paramaribo’

Minister Andrew Baasaron verzorgt een keynote presentatie tijdens de slotdag van het Nationaal Onderwijscongres 2026.
Suriname

Minister Baasaron pleit voor ondernemend onderwijs en duurzame economische ontwikkeling

Patiënten weten niet meer wat een MRI-scan werkelijk kost
Gezondheid

Verwarring onder patiënten over kosten MRI-scans bij AZP

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws