• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zorgen om Surinaamse opa in Rotterdam die dagelijks in wasbak urineert

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 maart 2024 21:00
in Lifestyle, Nederland
opa man oud kleinkind

Opmerkelijk gedrag van een in Rotterdam wonende zeventiger leidt tot zorgen binnen zijn familie. De man is afkomstig uit Suriname en heeft sinds kort de gewoonte ontwikkeld om dagelijks in de wasbak van zijn badkamer te urineren.

Zijn ongebruikelijke gedrag kwam aan het licht toen familieleden een ongewone gele aanslag in de wasbak opmerkten.

Hoewel onduidelijk is hoe lang deze situatie al gaande is, vermoedt men dat het een recente ontwikkeling is. De senior zou volgens zijn familie de daad zelf niet toegeven.

Bronnen dichtbij de familie hebben hun bezorgdheid geuit tegenover GFC Nieuws Lifestyle. Zij vrezen dat de man tekenen van dementie begint te vertonen, een aandoening die vaak voorkomt bij ouderen. De ziekte komt ook voor in hun familie.

Het urineren in ongebruikelijke plaatsen kan inderdaad een indicator zijn van cognitieve achteruitgang, zoals ervaren bij aandoeningen zoals Alzheimer en andere vormen van dementie.

Uit informatie op de website dementie.nl blijkt dat dementie het vermogen om alledaagse taken uit te voeren kan aantasten, waaronder ook de locatiekeuze voor sanitaire behoeften.

Veranderingen in gedrag en gewoonten, zoals het kiezen van ongepaste plaatsen om te urineren, kunnen wijzen op de beginfasen van dementie.

Het verlies van sociale normen en het niet meer herkennen van de functionaliteit van objecten in huis zijn symptomen die bij deze diagnose kunnen horen.

Mis dit niet:

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

De familie heeft verteld professionele hulp in te zullen schakelen om een juiste diagnose te stellen en de nodige ondersteuning te bieden.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Nieuwe website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee vanaf 10 augustus.
Nederland

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

belastingdienst
Lifestyle

‘Huis in Suriname verkopen? Nederlandse Belastingdienst kan meekijken’

Een toeristenvisum geeft niet automatisch toestemming om tijdens een verblijf in Nederland betaald werk te verrichten.
Lifestyle

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Een reis naar Suriname wordt vanaf 1 januari 2027 duurder door de nieuwe Nederlandse vliegbelasting. Foto: KLM Boeing op Schiphol Airport
Lifestyle

Vliegbelasting 2027 raakt Surinamevluchten extra hard

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws