• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zijn Surinaamse verwachtingen te veel voor Nederlandse vrouwen?

Patricia Wong door Patricia Wong
8 mei 2025 18:00
in Column, Lifestyle
koppel stel relatie liefde interraciaal

Dat je je levenspartner verlaat omdat die geen koffie voor je zet klinkt zwaar. Maar als je het hele verhaal hoort, ga je misschien anders denken.

Toen ik nog in Holland woonde, had ik een Surinaamse collega. We werkten samen en raakten bevriend. Hij vertelde me vaak over zijn relatie.

Alles, van mooie momenten tot ruzies. Hij had een Nederlandse vrouw. Moderne dame, goed gekleed, vriendelijk ook. Ik heb haar één keer ontmoet. Ze werkte parttime, hij fulltime.

Toch waren er strubbelingen. En laten we eerlijk zijn, elke relatie heeft dat. Maar wij Surinamers zijn van huis uit wat traditioneler.

We zijn gewend om op elkaar te bouwen. Samen het huishouden doen, samen zorgen. In Suriname accepteren we nog die traditionele verhoudingen.

Een man die zorgt, maar ook verwacht dat zijn vrouw hem ondersteunt thuis. En andersom ook. Daar hebben we meestal geen moeite mee.

In Nederland is de opvoeding vaak anders. Meer gericht op zelfstandigheid. Een vrouw daar leert sneller om op eigen benen te staan. Minder gericht op dat samen-zorgen. Niet slecht, gewoon anders.

Mijn collega klaagde soms. Dan kwam hij moe thuis, zij had die dag niet gewerkt, maar er stond geen eten klaar.

Mis dit niet:

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

Vader pasgeboren drieling vraagt ondersteuning: ik wil mijn kinderen in Paramaribo laten opgroeien

Hij verwachtte geen driegangenmenu hoor. Maar telkens “maak maar zelf je eten”, dat begon te wegen.

Hij zei altijd: het gaat niet om verplichting, maar om zorg. Kleine dingen, zoals een bord eten. Of een kop koffie.

De druppel kwam op een ochtend. Hij vroeg koffie, hij moest vroeg naar werk. Ze zei: “Doe het zelf.” Die woorden deden hem pijn. Alsof zijn moeite niks waard was.

Hij zei niks, maar het zat hem tot bovenaan z’n lip. Kort daarna gingen ze uit elkaar. Hij vond later iemand anders. Ze wonen nu samen. Geen perfectie, maar wel begrip.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegtuig cabine reizen passagiers
Lifestyle

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

Moeder Ivanka Koedemoesoe bevoel op 21 augustus van een drieling.
Lifestyle

Vader pasgeboren drieling vraagt ondersteuning: ik wil mijn kinderen in Paramaribo laten opgroeien

man kantoor stress werk
Column

Meer Nederlandse assertiviteit zou Surinaamse bedrijven beter laten presteren

De Saramaccarivier
Column

Vanuit Nederland eisen ze een schoner Suriname maar waarom moet de diaspora druk uitoefenen?

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

tui 787 zanderij
Column

Gratis verblijf maakt Nederland voor Surinamers aantrekkelijker voor medische zorg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws