• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ziekenhuis in Suriname neemt patiënten nodeloos en langer op om extra geld te verdienen?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 maart 2022 21:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 09:15
in Nieuws
ziekenhuisbed2

INGEZONDEN- Binnen een selecte groep medici in Suriname zou het al langer bekend zijn dat in een ziekenhuis in Suriname patiënten weleens onnodig worden opgenomen en nota bene zo nu en dan ook expres iets langer moeten blijven liggen.

Er  wordt beweerd dat sommige artsen in dit hospitaal de opdracht krijgen om op basis van de ziekenhuisbezetting ervoor te zorgen dat patiënten worden opgenomen.

Als er te veel lege bedden zijn, komt er namelijk minder geld binnen. Het streven is dus om alle verpleegbedden zo veel als mogelijk te vullen met ‘zieken’.

Het gevolg is dat mensen in perioden met een lage bezetting bij tussenpozen worden opgenomen waarbij dat niet per se nodig is.

Er zou een voorkeur zijn voor patiënten met een andere ziektekostenverzekering dan het SZF.

Een vriend van mij die daar werkt en het goed zou kunnen weten, verklapte mij recentelijk dat er zelfs medische ingrepen worden uitgevoerd waarbij patiënten conform de geldende protocollen dezelfde dag weer naar  huis zouden mogen gaan.

Maar, zo vertelt hij aan mij, worden deze toch een nacht of zelfs langer in een ziekenhuisbed geplaatst, want dan kunnen er meer kosten in rekening worden gebracht.

Als het inderdaad zo is dat dit ziekenhuis -het is niet het Academisch Ziekenhuis- deze verdienstrategie toepast, is dat een zeer kwalijke zaak.

Mis dit niet:

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Een ieder weet dat een ziekeninrichting gemanaged wordt als een bedrijf dat geld moet verdienen om alles draaiende te houden.

Maar dat mag nooit gebeuren op basis van dit gewiekst verdienmodel.

Het zou daarom in het belang van alle patiënten wenselijk zijn indien een onafhankelijke commissie deze mogelijke wanpraktijken onder een vergrootglas plaatst en de uitkomsten openbaar maakt.

Dan weet de gemeenschap ook direct of de beweringen van deze klokkenluider waar of onwaar zijn.

Zieke personen in Suriname mogen nooit zinloos worden opgenomen of langer worden vastgehouden in een bed enkel omdat men over hun ruggen extra geld wil verdienen.

R. Pinas

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Twee voetgangers komen binnen enkele dagen om het leven bij afzonderlijke verkeersongevallen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws