• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zes redenen waarom Nederlanders liever niet naar Suriname op vakantie gaan

P. Peterson door P. Peterson
2 mei 2023 15:11
in Lifestyle
fort zeelandia suriname paramaribo waterkant

Fort Zeelandia

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Er zijn belangrijke factoren die bijdragen aan de afnemende populariteit van Suriname onder toeristen, en met name Nederlanders van Surinaamse afkomst.

Nederlanders lijken Suriname niet als favoriete vakantiebestemming te kiezen, ondanks de historische en culturele banden tussen beide landen.

Uit commentaar op de Facebookpagina van GFC blijkt dat er verschillende redenen zijn hiervoor.

Weinig activiteiten voor kinderen

Het Zuid-Amerikaans land biedt volgens velen beperkte mogelijkheden voor gezinnen met kinderen, waardoor ouders op zoek gaan naar andere bestemmingen met meer kindvriendelijke faciliteiten en activiteiten.

Criminaliteit

De perceptie van criminaliteit in Suriname kan potentiële toeristen ontmoedigen om het land te bezoeken.

Beperkte bezienswaardigheden

Hoewel Suriname prachtige natuur en cultuur te bieden heeft is het aanbod aan toeristische attracties beperkt in vergelijking met andere populaire vakantiebestemmingen, is een groot aantal van mening.

Hoge kosten

Reizen naar en verblijven in Suriname kan erg duur zijn, met name vliegtickets en accommodaties.

Uit onderzoek gedaan door GFC blijkt dat een degelijk viersterren hotel in Paramaribo al gauw €175 per nacht kost. Elders in Europa of Azië liggen de prijzen stukken lager.

Economisch klimaat

Het huidige economische klimaat in Suriname kan een negatieve invloed hebben op de toeristische sector, waardoor potentiële bezoekers zich zorgen maken over de kwaliteit en beschikbaarheid van voorzieningen.

Zwerfvuil

Afvalproblemen in sommige delen van de binnenstad van Paramaribo kunnen het imago van Suriname als vakantiebestemming negatief beïnvloeden.

In conclusie, Suriname zou volgens veel Suri-Neds een fors aantal maatregelen moeten treffen om het aantrekkelijker te maken voor toeristen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

avd wandelmars
Lifestyle

Ondernemer wil Avond Vierdaagse verplaatsen naar Brokopondo

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Fluiten in de avond blijft gevoelig onderwerp in Suriname

klm 787 2
Lifestyle

De rijkste piloten ter wereld vliegen naar Suriname

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws