• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zelfverdediging kan Surinamers helpen sterker in het leven te staan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 september 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
kickboksen boksen vechten sport

Foto ter illustratie.

In het dagelijks leven kun je nooit helemaal voorspellen wat er gebeurt. Een plotselinge ruzie op straat, een onveilige situatie tijdens het uitgaan of gewoon de druk van leeftijdsgenoten op school.

Het zijn momenten waarop je houding en zelfvertrouwen het verschil kunnen maken.

Vaker klinkt de overtuiging dat zelfverdediging en weerbaarheidstraining niet alleen voor sporters of politieagenten zijn, maar juist voor gewone mensen die steviger in hun schoenen willen staan.

Zelfverdediging draait in de kern niet om vechten, maar om preventie.

Trainers leggen aan GFC Nieuws Lifestyle uit dat het begint bij alertheid, lichaamstaal en stemgebruik.

Wie rechtop loopt, duidelijk spreekt en zijn grenzen durft aan te geven, straalt kracht uit zonder fysiek geweld. Het zijn vaak die kleine signalen die ervoor zorgen dat een situatie niet escaleert.

Voor kinderen kan dit van onschatbare waarde zijn. Ze leren dat nee zeggen mag, dat hun persoonlijke ruimte telt en dat ze meer controle hebben dan ze soms denken.

Volwassenen ontdekken juist hoe belangrijk het is om spanning vroegtijdig te herkennen en met eenvoudige technieken een ongemakkelijke situatie te ontwijken.

Het mooie is dat iedereen kan meedoen, ongeacht leeftijd of conditie.

En de winst gaat verder dan veiligheid alleen. Veel deelnemers vertellen dat ze na een korte training meer zelfvertrouwen hebben, rustiger reageren in stressvolle situaties en meer grip ervaren op hun eigen leven.

In een wereld die soms onvoorspelbaar en hectisch voelt, kan het beheersen van simpele zelfverdedigingstechnieken dus net dat steuntje in de rug geven dat mensen sterker maakt, niet alleen fysiek, maar vooral mentaal.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

RGD viert 35 jaar en zet koers naar modernisering van eerstelijnszorg
Gezondheid

RGD bedient momenteel ruim 112.000 cliënten, 12 gezondheidscentra, 31 basispoliklinieken en 11 hulppoliklinieken

Pleidooi voor controle op de besteding van staatsgeld
Suriname

Minder toezicht op staatsgeld opent deur voor nationale ramp, beweert dr. Ashwin Ramcharan

Grensbeveiliging, economische, agrarische en sociale samenwerking hoofddoel missies.
Suriname

President Simons kondigt officiële missies aan naar Brazilië en Dominicaanse Republiek

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

“SRD 10.000 is veel te hoog. Dat is meer dan de helft van wat de gemiddelde Surinamer per maand verdient,” zegt Anita.
Gezondheid

Hoge kosten MRI-scans zorgen voor frustratie onder Surinamers

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws