• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zelfmoord onder Hindoestaanse mannen verdient aandacht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 maart 2021 12:15 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
close up portrait young indian man white shirt concentrating suffering from headache 155003 23817

INGEZONDEN- Vandaag werden wij wederom geconfronteerd met zeer slecht nieuws: iemand die besluit om uit het leven te stappen.

De afgelopen dagen hebben wij in Suriname een aantal zelfmoordgevallen gehad. En hoewel dit fenomeen de samenleving bezighoudt, worden er onvoldoende acties ondernomen.

Vanwege de recente trend, lijkt het mij goed om dit probleem wederom onder de aandacht van de gemeenschap, maatschappelijke organisaties en de regering te brengen om erger te voorkomen. Een nationale discussie moet opgang komen. Vervolgens zal gewerkt moeten worden aan een nationaal preventieplan.

Wij vinden het erg, maar echt praten over zelfmoord is nog steeds een taboe. Dit terwijl zelfmoord behoort tot een van de belangrijkste doodsoorzaken in Suriname, vooral onder mannen van Hindoestaanse afkomst.

Het aantal zelfmoorden in Suriname ligt jaarlijks tussen 130 – 160. Het lijken geen grote aantallen, maar het gaat wel om een land met nauwelijks 600.000 inwoners.

Bekijk ook:

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

Hoewel wij er niet over durven te praten, althans in het openbaar, maar opmerkelijk is wel dat voornamelijk Surinamers van Hindoestaanse afkomst zelfmoord plegen.

In maar liefst 70% van de gevallen gaat het om zelfmoord onder Hindoestanen tussen 35 en 37 jaar en voor een groot deel zijn het ook mannen.

Oorzaken voor het grote aantal zelfmoorden zijn vaak te vinden in de relationele sfeer. Een ander probleem, is de manier van opvoeden. “Mannen mogen niet huilen!” Dat is het algemene beeld. “Mannen zijn stoer en lossen hun zaakjes zelf wel op.”

Het is zonde dat dit gebeurt. Als de man zou durven praten, kan zeker 80% van de problemen opgelost worden, met of zonder psychische hulp.

S. Biharie

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Cijfers zelfmoordpogingen Suriname schrikbarend

Foto ter illustratie

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dirck Currie, minister van Onderwijs.
Suriname

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

Kookgas wordt verder marktconform geprijsd.
Suriname

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

Internationale partners ondersteunen ontwikkeling arbeidsmarktbeleid
Suriname

Suriname bereidt zich voor op arbeidsvraag door olie- en gassector

SO’s, examens en tentamens dreigen onder druk te komen staan.
Suriname

Landelijk onderwijsberaad zet leerlingen en studenten voor moeilijke uitdagingen

Politie houdt 43-jarige verdachte aan na intensief onderzoek.
Suriname

Man brengt bij bezoek aan zijn kinderen oom van ex-vrouw meerdere steekverwondingen toe

Zwaailicht politie
Suriname

Familieconflict escaleert: broer aangehouden na gewelddadig steekincident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws