• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zamuel Matai wint Youth Speaking Competition tussen JCI Nilom en JCI Willenstad

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 november 2022 03:00
in Nieuws
zamuel matai

GFC NIEUWSREDACTIE- Op 5 november organiseerden JCI Nilom (Suriname) en JCI Willemstad (Curaçao) virtueel het project: Youth Speaking Competition.

Het doel van dit project was onder andere het bevorderen van de spreekvaardigheid van jongeren en, in tweede instantie, het versterken van de relatie tussen de twee Lokale Afdelingen.

Matai Zamuel nam deel vanuit Suriname (JCI Nilom) en Sean Girigorie vanuit Curaçao (JCI Willemstad). Beiden hadden 5 minuten om te praten over het onderwerp dat was: ̈Mensen die betere cijfers halen op school zullen succesvoller zijn in het leven.” Matai kon zich bewijzen en werd uitgeroepen tot winnaar.

Er was een vijfkoppige jury bestaande uit drie personen van JCI Willemstad en twee (2) personen van JCI Nilom.

De avond werd geopend door de heer Nationaal President (JCI Suriname) Mario Vermeer en de Nationale President van JCI Curaçao, Sulin Passial.

Bekijk ook:

Tijdelijke herstelwerken gestart bij wegverzakking Calcutta op Oost-Westverbinding

Houttuin eist duidelijkheid over veiligheidsrisico’s radioactieve bronnen Halliburton

Eerder dit jaar ondertekende JCI Nilom de Twinning-overeenkomst met JCI Willemstad en voorafgaand aan het project gaf de huidige lokale president, Acheber Jamin, een training aan de studenten van JCI Willemstad met als onderwerp: ̈Het verbeteren van uw spreekvaardigheid in het openbaar.

Beide lokale afdelingen hebben hun eigen spraakwedstrijd op nationaal niveau gehouden en de beste deelnemer voor dit project genomineerd.
“Dit soort initiatieven zijn cruciaal om te organiseren omdat het zorgt voor individuele ontwikkeling maar ook ontwikkeling van onze gemeenschap. Ik ben blij dat we als organisatie al twee overeenkomsten voor dit jaar hebben kunnen ondertekenen – het zorgt voor de culturele uitwisseling en het op de kaart zetten van de organisatie, maar ook Suriname, zegt Jamin.

“Ik zal er alles aan doen om ervoor te zorgen dat Matai Zamuel internationaal zijn stempel drukt, want hij won eerder dit jaar ook twee wedstrijden, waaronder: National Speech Contest en ARISE Border Public Speaking Competition met JCI Cayenne (Frans-Guyana),” zegt Jamin.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Spoedinterventie tussen kilometer 69 en 70
Suriname

Tijdelijke herstelwerken gestart bij wegverzakking Calcutta op Oost-Westverbinding

Bewoners willen meer transparantie rond plannen Halliburton
Suriname

Houttuin eist duidelijkheid over veiligheidsrisico’s radioactieve bronnen Halliburton

Wanica-Centrum pakt wateroverlast langs Indira Gandhiweg structureel aan
Suriname

Bhattoe: structurele aanpak nodig voor waterproblemen in Wanica-Centrum

Nieuwe directeur zet zich in voor eerbetoon aan Anthony Nesty
Suriname

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Onderwijs opnieuw onder druk door ondergelopen schoolterreinen.
Suriname

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Groot gat midden op rijbaan vormt risico voor weggebruikers.
Suriname

Mogelijk sinkhole op Oost-Westverbinding in Saramacca zorgt voor gevaarlijke verkeerssituatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws