• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wong uit kritiek op drugsverbranding met banden in Kraka

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 januari 2026 22:00
in Lifestyle, Suriname
Verbranden drugs in Kraka

Autobanden werden gebruikt om het spul in brand te steken

In Kraka is vorige maand een grote hoeveelheid in beslag genomen drugs verbrand. De vernietiging vond plaats onder toezicht van de minister van Justitie en Politie Harish Monorath en leden van het Openbaar Ministerie Suriname.

Ook speciale eenheden van het Korps Politie Suriname, waaronder de Narcotica Brigade, waren aanwezig.

Niet iedereen is echter te spreken over de manier waarop de drugs zijn vernietigd. Lifestyleanalist Patricia Wong uit Paramaribo uit in gesprek met GFC Nieuws scherpe kritiek en vraagt zich af of de overheid voldoende stilstaat bij de gevolgen van het verbranden van drugs met behulp van rubberen autobanden.

Gevaarlijke stoffen in de lucht

Volgens Wong komt bij het verbranden van autobanden een grote hoeveelheid schadelijke stoffen vrij. Zij wijst op rook, fijnstof en giftige dampen die de luchtkwaliteit aantasten en risico’s vormen voor de volksgezondheid.

“Dit zijn stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de longen en op langere termijn serieuze gezondheidsproblemen kunnen veroorzaken,” stelt zij.

Bekijk ook:

Vrouw met Alzheimer toont opmerkelijke verbetering na gebruik paddo’s, Surinamers willen meer weten

Dino Canterburg ‘Damaru’ wil nationaal initiatief voor renovatie NIS opzetten

Wong vindt het zorgwekkend dat een dergelijke methode wordt toegepast op een plek waar mensen zijn en mogelijk ook omwonenden worden blootgesteld aan deze rook.

Verkeerd signaal naar de samenleving

De lifestyleanalist benadrukt dat de overheid hiermee volgens haar een verkeerd voorbeeld geeft.

Zij had liever gezien dat er gekozen werd voor een veiligere en milieuvriendelijkere manier van vernietiging, zoals gecontroleerde verbranding in speciale installaties of andere professionele methoden die minder schadelijk zijn voor mens en milieu.

“De strijd tegen drugs is belangrijk, maar mag niet ten koste gaan van de gezondheid van onschuldigen inwoners,” aldus haar zienswijze.

De kritiek roept vragen op over hoe toekomstige drugsvernietigingen in Suriname op een verantwoorde manier kunnen plaatsvinden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De studie verscheen onlangs in het internationale vakblad Frontiers in Neuroscience en heeft sindsdien wereldwijd de aandacht getrokken van onderzoekers, artsen en familieleden van dementiepatiënten.
Gezondheid

Vrouw met Alzheimer toont opmerkelijke verbetering na gebruik paddo’s, Surinamers willen meer weten

Plannen voor nationaal telethon rond sporthal in voorbereiding.
Entertainment

Dino Canterburg ‘Damaru’ wil nationaal initiatief voor renovatie NIS opzetten

Flessen water vaak aan voorzijde winkels en blootgesteld aan zonlicht.
Suriname

Deskundigen adviseren koel bewaren van gebotteld water

De begraafplaats wordt ook opnieuw opgemeten voor een betere planning.
Suriname

Onderhoudsfonds ingesteld voor openbare begraafplaats Para

Bewoners vragen structurele oplossing voor terugkerende waterproblemen.
Suriname

Verbeterde waterafvoer PWB-project na verwijderen illegale dam

Crisishulplijn moet escalatie van persoonlijke noodsituaties helpen voorkomen.
Suriname

Suriname versterkt psychosociale ondersteuning met crisishulplijn 114

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws