• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wonen in Nederland maar verhuren in Suriname lijkt slim maar loopt vaak verkeerd af

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 september 2025 18:00
in Buitenland, Lifestyle, Nederland
euro geld

'De prijs ligt volgens de berichten doorgaans rond de 50 tot 75 euro per uur.'

Het lijkt op papier een slimme zet. Veel Surineds willen nu investeren in een woning in Suriname, die verhuren terwijl ze in Nederland wonen, en later op hun oude dag misschien terugkeren.

Ondertussen zouden de maandelijkse huuropbrengsten mooi kunnen dienen als passief inkomen.

Althans, zo denken velen.

Maar een GFC Nieuws-analyse laat zien dat dit in de praktijk zelden zo soepel loopt. Verhuren in Suriname klinkt eenvoudig, maar is meestal allesbehalve passief.

Een van de grootste struikelblokken is de onvoorspelbaarheid van huurders. Sommige betalen netjes, anderen houden je aan het lijntje.

Als het misloopt, kom je terecht in trage juridische procedures. In Suriname kan een uitzetting via de rechter lang duren.

Ondertussen blijft de huurder erin en blijf jij met kosten zitten. Ook zijn er huurders die vertrekken zonder te betalen en het huis in slechte staat achterlaten.

Beheer op afstand is ook een risico. Verhuurders zijn afhankelijk van familie, beheerders of aannemers ter plaatse.

Maar daar schuilt gevaar in: er zijn gevallen van fraude, miscommunicatie of onbetrouwbare beheerders die huur niet doorstorten. Sommige familieleden raken zelfs verwikkeld in ruzies of willen bemiddelen, wat de situatie verergert.

Ook wisselkoersen spelen mee. Je ontvangt huur vaak in SRD en de waardevermindering van onze munt tast je rendement verder aan.

En dan zijn er de praktische zorgen. Huur innen, klachten opvolgen, offertes aanvragen, communicatie met dienstverleners.

Zelfs met een beheerder blijft de verhuurder eindverantwoordelijk. Dat kost tijd, energie en regelmatig frustratie.

Daarnaast geldt: in Nederland moet je de huurinkomsten meestal opgeven in box 3. Wie dit vergeet, loopt belastingrisico’s.

Kortom, een woning verhuren in Suriname vanuit Nederland klinkt als een rustig verdienmodel. Maar wie dieper kijkt, ziet een reeks van valkuilen.

Het inkomen komt niet vanzelf, en wie niet actief betrokken blijft, loopt kans op verlies in plaats van winst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

man bewusteloos EHBO eerste hulp hartmassage gewond
Gezondheid

Weinig kennis over reanimatie bij verdrinking onder Surinamers

Pesten plagen
Lifestyle

Hulp voor gepeste jongen na ingrijpen Constantin-directeur

dik overgewicht vet
Lifestyle

Man in Paramaribo valt 30 kilo af en ontvangt plots meer respect en aanzien

Stroom elektriciteit stroomstoring zekeringskast
Nederland

Woede over stroomuitval escaleert, roep om Nederlandse experts voor EBS

Eten maaltijd
Lifestyle

Eten buiten de deur populairder in Suriname

keuken eten
Lifestyle

Zoektocht naar gevulde gascilinders drijft Surinamers richting elektrisch koken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws