• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wietrokende mannen brengen kinderen met mentale problemen op de wereld

P. Peterson door P. Peterson
29 december 2021 13:14 - Geüpdatet op 29 oktober 2022 03:22
in Gezondheid, Lifestyle
wiet roken marijuana

GFC GEZONDHEIDSREDACTIE- Onze manier van leven voorafgaand aan de conceptie van onze kinderen wijst opnieuw uit enorm belangrijk te zijn, blijkt uit studies van de afgelopen twee jaar.

Mannen die regelmatig cannabis gebruiken krijgen vaker kinderen met cognitieve problemen die minder goed functioneren in de samenleving, komt naar voren.

Blootstelling aan THC (bestandsdeel in cannabis) bij mannen zorgt voor een wijziging hoe bepaalde cellen zich uiten; onder kenners bekend als epigenetica. Deze mutatie werd waargenomen in het mannelijk zaad, meldt een onderzoek uit 2019.

De kinderen in deze groep bleken symptomen te vertonen van ADHD. Deze aandoening kenmerkt zich in de vorm van impulsief gedrag, rusteloosheid, concentratieproblemen en leermoeilijkheden. Dit werkt belemmerend in het functioneren in de maatschappij.

Verder vertoonden ze riskanter gedrag en hadden minder interesse in het uitvoeren van nieuwe taken. Verantwoordelijk hiervoor kan zijn een stoornis in het dopaminesysteem, veroorzaakt door de marihuana die werd gebruikt door de vader. Dat staat in een studie uit 2020.

Bekijk ook:

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

Minister Misiekaba opent landelijk STEPS-onderzoek naar niet-overdraagbare aandoeningen

Concluderend, chronische blootstelling aan cannabis en/of cannabinoïden brengt veranderingen aan in de genexpressie van mannen, zelfs als deze zouden stoppen met het gebruik hiervan. Een onderzoek van dit jaar ondersteunt deze stelling.

Dit kan op den duur zelfs worden doorgegeven naar voornamelijk het mannelijk nageslacht met als resultaat schade aan het dopaminesysteem. Hierdoor bestaat er een grotere kans op verslavingsproblemen, depressies en angststoornissen.

Mutaties in het dopaminesysteem van ongeboren kinderen zijn dus zeer zorgwekkend te noemen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

Minister Misiekaba opent STEPS-onderzoek naar risicofactoren niet-overdraagbare aandoeningen in Suriname. Foto: CDS
Gezondheid

Minister Misiekaba opent landelijk STEPS-onderzoek naar niet-overdraagbare aandoeningen

Officiële introductie in aanwezigheid van minister Misiekaba.
Gezondheid

JTV lanceert eigen tandenborstelmerk ter bevordering van mondgezondheid in Suriname

Zorgverlening in Nickerie blijft gewaarborgd
Gezondheid

Internationaal team van specialisten houdt zorg in West-Suriname overeind

Minister Misiekaba krijgt presentatie over start landelijk STEPS-onderzoek
Gezondheid

STEPS-onderzoek moet nieuwe inzichten bieden in gezondheid van de Surinaamse bevolking

Sociale mediapost leidt tot brede steun en discussie.
Gezondheid

Burger uit ernstige zorgen over zorgverlening in AZP: ‘Mijn oom wacht al dagen op een noodzakelijke operatie’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws