• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wi Sranan: 2000 oranje fietsen, terwijl burgers sterven door medicijntekorten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 mei 2025 06:00
in Suriname
chan fietsen vhp

“Suriname verkeert in een morele crisis,” zegt Nanhkoesingh Newalsing, voorzitter van de politieke partij Wi Sranan.

“Terwijl duizenden oranje fietsen de straten van Paramaribo vullen in een dure politieke show, overlijden patiënten in ziekenhuizen wegens een schrijnend tekort aan medicijnen.”

Volgens Newalsing zijn de contrasten pijnlijk zichtbaar. “De regering kiest ervoor om geld, mankracht en infrastructuur in te zetten voor politieke propaganda, terwijl in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) mensen letterlijk hun laatste adem uitblazen omdat essentiële medicatie ontbreekt.”

Newalsing wijst op de situatie van zwangere vrouwen die zelf duizenden SRD’s moeten ophoesten voor noodzakelijke injecties, omdat deze niet worden vergoed door de verzekering en slechts bij één apotheek beschikbaar zijn.

“Het is onacceptabel dat vrouwen in verwachting, in een land dat zegt solidariteit te koesteren, zulke keuzes moeten maken tussen hun gezondheid en financiële overleving.”

De VHP-actie, waarbij duizenden fietsen werden uitgedeeld, veroorzaakt daarnaast ernstige verstoringen voor ondernemers en het verkeer in de stad.

“Wie betaalt deze fietsen? Wie draagt de kosten voor de politie-inzet en het platleggen van de stad?” vraagt Newalsing zich af.

“In plaats van te investeren in medicijnen, verpleegkundigen en betere zorg, kiezen onze leiders voor symboliek en partijbelangen.”

Bekijk ook:

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

Duurzaam bosbeheer krijgt impuls door digitalisering en internationale steun

“Wij van Wi Sranan eisen transparantie over de financiering van deze acties én onmiddellijke aandacht voor de gezondheidszorg. We moeten als samenleving durven kiezen voor menselijke waardigheid boven politiek vertoon,” aldus Newalsing.

De partij roept op tot brede solidariteit met de zorgsector en waarschuwt dat politieke spelletjes over de rug van zieke burgers de sociale cohesie en het vertrouwen in het bestuur ernstig ondermijnen.

“We staan op een kantelpunt,” stelt Newalsing. “Of we kiezen voor echte oplossingen, of we laten een hele generatie in de steek.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De VSB benadrukt dat goed bestuur niet uitsluitend een verantwoordelijkheid is van de overheid.
Suriname

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

SBB versterkt duurzaam bosbeheer met steun van EU en AFD
Suriname

Duurzaam bosbeheer krijgt impuls door digitalisering en internationale steun

Staatsolie en bedrijfsleven wisselen inzichten uit over versterking local content.
Suriname

Surinaams bedrijfsleven bespreekt voorbereiding op kansen binnen olie- en gassector

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

20-jarige automobilist komt om het leven nadat voertuig in Parakreek belandt

natio svb surinaams elftal
Sport

Nieuwe FIFA-regel kan Suriname historische kans geven op WK 2030

Verenigde Staten heropenen markt voor Surinaamse grondvis.
Suriname

Exportverbod opgeheven: Surinaamse vissers kunnen weer leveren aan de Verenigde Staten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws