• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wi Sranan: 2000 oranje fietsen, terwijl burgers sterven door medicijntekorten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 mei 2025 06:00
in Suriname
chan fietsen vhp

“Suriname verkeert in een morele crisis,” zegt Nanhkoesingh Newalsing, voorzitter van de politieke partij Wi Sranan.

“Terwijl duizenden oranje fietsen de straten van Paramaribo vullen in een dure politieke show, overlijden patiënten in ziekenhuizen wegens een schrijnend tekort aan medicijnen.”

Volgens Newalsing zijn de contrasten pijnlijk zichtbaar. “De regering kiest ervoor om geld, mankracht en infrastructuur in te zetten voor politieke propaganda, terwijl in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) mensen letterlijk hun laatste adem uitblazen omdat essentiële medicatie ontbreekt.”

Newalsing wijst op de situatie van zwangere vrouwen die zelf duizenden SRD’s moeten ophoesten voor noodzakelijke injecties, omdat deze niet worden vergoed door de verzekering en slechts bij één apotheek beschikbaar zijn.

“Het is onacceptabel dat vrouwen in verwachting, in een land dat zegt solidariteit te koesteren, zulke keuzes moeten maken tussen hun gezondheid en financiële overleving.”

De VHP-actie, waarbij duizenden fietsen werden uitgedeeld, veroorzaakt daarnaast ernstige verstoringen voor ondernemers en het verkeer in de stad.

“Wie betaalt deze fietsen? Wie draagt de kosten voor de politie-inzet en het platleggen van de stad?” vraagt Newalsing zich af.

“In plaats van te investeren in medicijnen, verpleegkundigen en betere zorg, kiezen onze leiders voor symboliek en partijbelangen.”

“Wij van Wi Sranan eisen transparantie over de financiering van deze acties én onmiddellijke aandacht voor de gezondheidszorg. We moeten als samenleving durven kiezen voor menselijke waardigheid boven politiek vertoon,” aldus Newalsing.

De partij roept op tot brede solidariteit met de zorgsector en waarschuwt dat politieke spelletjes over de rug van zieke burgers de sociale cohesie en het vertrouwen in het bestuur ernstig ondermijnen.

“We staan op een kantelpunt,” stelt Newalsing. “Of we kiezen voor echte oplossingen, of we laten een hele generatie in de steek.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ndp simons miiekaba en tsang
Suriname

NDP heractiveert Sociaal Maatschappelijk Bureau voor versterking sociale ondersteuning

US Coast Guard geeft training aan MAS en veiligheidsdiensten over implementatie havenbeveiligingswet
Suriname

Amerikaanse kustwacht traint MAS-medewerkers voor implementatie Wet Maritieme Beveiliging

Minister Noersalim tijdens werkbezoek aan Saramacca voor inspectie van bruggen en LVV-faciliteiten
Suriname

Ministerie LVV en DC Ramautar gaan dertien bruggen in Uitkijk Saramacca repareren

vervallen producten
Suriname

Restaurant gesloten en vervallen producten winkeliers vernietigd na controles in Albina

amar ramadhin 1
Suriname

Ex-minister Ramadhin beschuldigt Misiekaba van misleiding over PAHO-schuld en bestrijdingsmiddelen

simons en mia motley
Suriname

President Simons feliciteert Mia Mottley met historische verkiezingsoverwinning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws