• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wetgeving taakstraf voor veroordeelde jeugdigen in voorbereiding

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 juni 2023 02:18 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:37
in Nieuws
gevangenis7

GFC NIEUWSREDACTIE- In maart 2015 werd de mogelijkheid om minder ernstige strafbare feiten van jeugdigen af te doen middels een alternatieve afdoening, waarbij de jeugdige zoveel mogelijk bespaard blijft van een strafblad en/of een vrijheidsbenemende sanctie, geïntroduceerd in het Surinaams Wetboek van Strafrecht.

De alternatieve afdoening volgens het Wetboek van Strafrecht kan op 3 momenten worden toegepast:

– de politietransactie oftewel hulpofficiersmodel geregeld in artikel 105 c Wetboek van Strafrecht;

– de transactie oftewel officiersmodel geregeld in de artikelen 100 en 105 d Wetboek van Strafrecht;

– de taakstraf geregeld in de artikelen 105 k-105 o Wetboek van Strafrecht.

De politietransactie oftewel hulpofficiersmodel is op 16 juli 2021 met de afkondiging van de Pg-richtlijnen geëffectueerd. Voor de twee overige modellen (transactie en taakstraffen) is wetgeving vereist voor de uitvoering.

Naar aanleiding van het voorgaande is op 13 juni 2023 een overeenkomst ondertekend voor het ontwikkelen van concept wetgeving voor de effectuering van de transactie en taakstraffen voor jeugdige delinquenten door de waarnemend Procureur Generaal, Garcia Paragsingh en Ellen Jordan (projectleider van een consultancy team), mede namens Rinette Djokarto; Muriel Poepon en Sabine de Vries, ondertekend

Voormeld consultancy team zal een wetgevingsproduct ontwikkelen bevattende de algemene aanwijzingen en regels omtrent:

Mis dit niet:

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

– de wijze van afdoening van strafbare feiten m.b.t. jeugdigen conform de transactie;

– het rekwireren/eisen van een taakstraf ter terechtzitting voor minderjarigen die een delict hebben gepleegd;

– het opleggen van een taakstraf bij vonnis.

Het project effectuering alternatieve afdoening jeugd wordt door het Openbaar Ministerie uitgevoerd en door ‘United Nations International Children’s Emergency Fund’ (UNICEF) gefinancierd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Gedetineerde Patrick Ruben Stewart ontsnapt uit Sanatorium
Suriname

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Suriname

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

Een delegatie van Natuurlijke Hulpbronnen bezoekt de energiecentrales in Boven-Suriname en voert gesprekken met medewerkers. Foto: CDS
Suriname

Zonne-energiecentrales leveren 36 dorpen in Boven-Suriname 24 uur per dag stroom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws