• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Werknemers moeten voor hun bescherming kunnen rekenen op Arbeidsinspectie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 mei 2022 09:00
in Nieuws
arbeider werk industrie

GFC NIEUWSREDACTIE- Het vertrouwen dat werknemers stellen in de Arbeidsinspectie mag in de komende periode niet beschaamd worden.

Zo spoorde de nieuwe minister van Arbeid Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW&J) van Suriname, Steven Mac Andrew, de arbeidsinspecteurs aan om zich meer dan ooit in te spannen voor de bescherming van alle werkenden.

De minister tracht inzicht te verkrijgen in de werkomstandigheden van de verschillende diensten op het ministerie. In dit kader bracht hij op woensdag 4 mei 2022 een werkbezoek aan de Arbeidsinspectie.

Bij de rondleiding die de minister kreeg heeft hij bij het personeel laten blijken dat arbeidsbescherming een van de speerpunten is van zijn beleid. Hiertoe is er een bijzondere rol weggelegd voor de Arbeidsinspectie.

Hij vindt dat werknemers op ieder moment voor hun bescherming moeten kunnen rekenen op de Arbeidsinspectie. Ook is hij van mening dat werkgevers voor informatie en begeleiding eveneens bij de Arbeidsinspectie langs moeten kunnen lopen.

Bekijk ook:

Betweters in Suriname die onzin verkondigen over rijden door water onderuitgehaald door Japanse experts

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Mac Andrew heeft daarom de arbeidsinspecteurs bij deze gelegenheid op het hart gedrukt om ondanks de uitdagingen in het werk, na te streven dat onder alle omstandigheden de veiligheid, gezondheid en welzijn van werknemers altijd gegarandeerd blijft.

De bewindsman werd geconfronteerd met logistieke en organisatorische problemen die een negatieve invloed hebben op de uitvoering van het inspectiewerk. Ook het huisvestingsprobleem en het tekort aan menskracht en werkmateriaal werden onder zijn aandacht gebracht.

Mac Andrew zal samen met de leiding van de Arbeidsinspectie nagaan hoe spoedig mogelijk de moeilijkheden het hoofd kunnen worden geboden. In het kader van het Decent Work Country Programme zal hij zich inzetten voor de verdere modernisering van de Arbeidsinspectie, met name de versterking van de handhavingsfunctie.

De Arbeidsinspectie heeft tot taak toezien op de naleving van de arbeidswetgeving, alsook op de veiligheid en gezondheid van werknemers tijdens het verrichten van werk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wateroverlast in Paramaribo
Lifestyle

Betweters in Suriname die onzin verkondigen over rijden door water onderuitgehaald door Japanse experts

Vrouw en man aangehouden in onderzoek naar seksuele uitbuiting.
Suriname

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Opbrengsten WK-kaarten volledig voor voetbalontwikkeling.
Sport

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

De twee gouddelvers J.P. (25) en E.M. (22) raakten op zaterdag 6 juni omstreeks 21.00 uur tijdens goudwinningsactiviteiten te 21 Bergie in het Matawaigebied onder het afgekalfde zand bedolven.
Suriname

Twee goudzoekers bedolven bij instorting in Matawai-gebied

Samenwerking gericht op versterking van Brokopondo en andere binnenlandse gemeenschappen.
Suriname

RO en Conservation International Suriname bekrachtigen samenwerking met MoU

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Bedlegerige bewoner gered uit brandend huis in Robijnstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws