• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waterniveau Brokopondo Stuwmeer daalt, risico op load shedding aanwezig

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 september 2024 07:33
in Suriname
stuwmeer brokopondo stuwdam afobakadam wateroverlast overstroming

Het waterniveau van het Brokopondo Stuwmeer is momenteel drie meter lager dan in dezelfde periode vorig jaar.

Dit baart zorgen, vooral met het oog op de komende droge periode. Hoewel de Afobaka-stuwdam nog voldoende waterreserves heeft om in deze tijd normaal elektriciteit op te wekken, is het cruciaal dat alles volgens plan verloopt.

Volgens Eddy Frankel, directeur van de Staatsolie Power Company Suriname (SPCS), zal de energievoorziening tijdens de droge periode sterk afhankelijk zijn van verschillende factoren.

In een interview met ABC gaf hij aan dat het stuwmeer momenteel voldoende water bevat om door de droge periode heen te komen. Echter, hij waarschuwde dat dit scenario alleen houdbaar is onder optimale omstandigheden.

“De regenval moet, zoals gepland, in december of januari beginnen. Elke vertraging van de regentijd kan een negatief effect hebben op de waterreserves van het stuwmeer,” aldus Frankel.

“Daarnaast mogen de elektriciteitscentrales tijdens deze periode geen technische storingen ondervinden. Mocht dit wel het geval zijn, dan wordt de kans op load shedding reëel.”

Potentiële alternatieve maatregelen

De regering en energie-experts houden de situatie nauwlettend in de gaten en bereiden zich voor op eventuele alternatieve opwekkingsmethoden, mocht de regenval tegenvallen of als er technische storingen optreden. Het doel is om het risico op onderbrekingen in de stroomvoorziening (load shedding) zoveel mogelijk te beperken.

Hoewel er op dit moment geen directe dreiging is, roept de overheid en SPCS burgers op om verantwoord om te gaan met hun energieverbruik, vooral in de aanloop naar de droge periode.

Efficiënt energiegebruik kan helpen om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen en eventuele belastingsproblemen te voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

monorath
Suriname

Monorath: 2026 in het teken van rechtstaat en veiligheid

dc zuid
Suriname

DC Paramaribo Zuid betuigt medeleven na dood 8-jarige Jaden

Hond tanden
Gezondheid

Meisje(18) krijgt na brute hondenbeten geen hulp bij spoedpost Fred Derbystraat

beeld eddy snijders
Suriname

Safe City-camera mogelijk sleutel in onderzoek naar diefstal bronzen kop Eddy Snijders

baby's
Suriname

Bijzondere start van het nieuwe jaar met nieuwjaarsbaby’s in Surinaamse ziekenhuizen

winkel supermarkt
Lifestyle

Nederlanders verrast door aanbod Amerikaanse producten in Surinaamse winkels

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws