• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom worden wij Surinamers zo makkelijk opgelicht?

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
27 maart 2024 21:00
in Opinie
scam oplichting fraude

In deze wereld van non-stop sociale media en informatie die over ons heen wordt gestort, is het echt tijd om onze hersens wat aan te scherpen en wat kritischer te worden. Vooral in Suriname lijkt het alsof we iets te makkelijk in de val lopen van oplichters.

Neem nou die recente zaak van die nepverhuurder die door de politie in Suriname is gepakt. Hij liet mensen geloven dat ze het perfecte huis hadden gevonden, kreeg hun geld in handen, en dan – bam – kwam hij met het ene na het andere smoesje waardoor ze er nooit in konden.

Ik ken niet alle ins en outs van deze zaak, maar ik heb zoveel van dit soort verhalen in Suriname op social media voorbij zien komen.

Het onderscheiden van onzin en de waarheid is tegenwoordig net zo noodzakelijk als ademhalen. En het zou net zo makkelijk moeten zijn. Als iets te mooi lijkt om waar te zijn, dan is dat meestal ook zo.

Hoe kun je nu betalen voor een huis dat je nog nooit hebt gezien? Of geld sturen naar iemand die je ‘liefde’ noemt maar nog nooit in het echt hebt ontmoet? En waarom zou je iemand vertrouwen die constant met nieuwe smoezen op de proppen komt?

Laten wij Surinamers stoppen met als zombies rond te lopen en weer eens beginnen met echt nadenken. Het is tijd om kritische vragen te stellen en zelf onze koppen te gebruiken.

Samen kunnen we die oplichters een stap voor zijn en ons zelf en onze dierbaren beschermen tegen hun slinkse trucs.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Groenten en fruit fors duurder: opnieuw druk op huishoudbudgetten

Suriname kan zich geen papieren strijd tegen witwassen veroorloven

Een kritische burger

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

zuurgoed groenten fruit suriname supermarkt boodschappen
Opinie

Groenten en fruit fors duurder: opnieuw druk op huishoudbudgetten

geld euro witwassen money laundering
Opinie

Suriname kan zich geen papieren strijd tegen witwassen veroorloven

Illustratiefoto
Opinie

Als de opslagplaats van de politie niet veilig is, wie bewaakt dan de bewakers?

Oogpoli van het AZP. Illustratiefoto.
Column

‘Mijn moeder moest met spoed naar AZ’, deze smoes maakt werkgevers argwanend

PZTCW surinam airways airbus
Column

Waarom communicatie in Suriname steeds eenvoudiger moet worden

Van goudwinning naar milieuschade.
Opinie

Beelden uit het binnenland leggen omvang milieuschade bloot

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws