• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarheid of stereotype: Zijn mannen echt grappiger dan vrouwen?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 september 2023 18:35 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:01
in Nieuws
Groep aan het lachen

GFC NIEUWSREDACTIE – Wanneer je aan iemand met een scherp gevoel voor humor denkt, is de kans groot dat je aan een man denkt. Onderzoekers van de Aberystwyth University en de University of North Carolina hebben 28 studies geanalyseerd waarin het humorvermogen van ongeveer 5000 mensen werd onderzocht.

Hun doel was om te achterhalen of het stereotype dat mannen grappiger zijn dan vrouwen enige wetenschappelijke basis heeft.

Hoofdonderzoeker Gil Greengross schreef in Psychology Today: “Hoewel dit stereotype door zowel mannen als vrouwen wordt gedeeld, betekent dit niet automatisch dat het waar is.”

In veel van de onderzochte studies kregen zowel mannen als vrouwen de opdracht om grappige bijschriften te schrijven bij cartoons.

Deze bijdragen werden vervolgens door onafhankelijke juryleden beoordeeld op humor, zonder te weten welk geslacht de auteur had.

De onderzoeksresultaten toonden inderdaad aan dat mannen over het algemeen als grappiger werden beoordeeld dan vrouwen.

Dr. Gil concludeerde dat deze bevindingen suggereren dat mannen gemiddeld genomen een groter vermogen hebben om humor te produceren dan vrouwen.

Ze voegde eraan toe: “Op basis van ons huidige begrip lijken mannen gemiddeld genomen een hoger vermogen te hebben om humor te genereren dan vrouwen.”

Hoewel deze resultaten intrigerend zijn, is het belangrijk te beseffen dat humor een zeer subjectief concept is en moeilijk te meten valt.

Het onderzoek werpt vragen op over de oorsprong van dit stereotype en benadrukt dat er meer studies nodig zijn om een dieper inzicht te krijgen in de complexe relatie tussen humor en geslacht.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkelen boodschappen
Nederland

Surinaamse hoop op goedkopere levensmiddelen uit Nederland onterecht volgens prijsdata

Verbranden drugs in Kraka
Lifestyle

Wong uit kritiek op drugsverbranding met banden in Kraka

winkel boodschappen supermarkt
Suriname

KIVC onderzoekt welke supermarkten in Paramaribo het goedkoopst zijn

amsterdam nederland tram ov
Lifestyle

Surinamers eisen integratie van buitenlanders, maar verzetten zich tegen dezelfde eis in Nederland

aanrijding
Suriname

Verkeersdode en zwaargewonden gemeld aan de Martin Luther Kingweg

weg onder water
Suriname

Waarnemend president Rusland brengt veldbezoek aan Djoelstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws