• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VSB levert ook bijdrage in werkgroep absorptie ambtenaren in private sector

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 september 2022 04:00
in Nieuws
Civiele techniek bouwen architect werkzaamheden

GFC NIEUWSREDACTIE- Om een productief en efficiënt functionerend overheidsapparaat in het algemeen en de hervorming van het landsdienaren bestand te bewerkstelligen, zijn er door de minister van Binnenlandse Zaken vier werkgroepen geïnstalleerd.

Deze werkgroepen zullen zich onder andere bezighouden met activiteiten die uitgevoerd worden in het kader van de Task Force Public Sector Reform (PSR). Een van de belangrijkste als ook het efficiënter maken van de overheid PSR-activiteiten is om de overheidsuitgaven te verminderen.

Een van de werkgroepen is gericht op de absorptie van ambtenaren in de Private Sector (WAAPS). Deze werkgroep zal voornamelijk het contact moeten onderhouden met de particuliere werkgevers- en bedrijfsorganisaties. In deze werkgroepen zijn er twee vertegenwoordigers van de VSB, twee van de ASFA, twee van BiZA en twee van het ministerie van Arbeid.

VSB heeft de voorzitter van de Werkgroep geleverd in de persoon van ons Bestuurslid Hans Hiralal. Naast de heer Hiralal draag ook de onderdirecteur van de VSB, Kamlesh Ganesh bij binnen deze werkgroep.

De werkgroep is geïnstalleerd voor 6 maanden en moet de volgende activiteiten ontplooien:

Het opmaken van een plan van actie op basis van de verkregen informatie;

Het inventariseren van de behoefte van de private sector aan personeel op alle niveaus;

Het opstellen van profielen van vacatures in de private sector;

Het nagaan als personen, die vrijwillig de overheidsdienst wensen te verlaten, voldoen aan het profiel;

Het voorstellen van correctieve acties, indien de personen niet voldoen aan het profiel;

Het doen van voorstellen voor wat betreft nodig geachte trainingen;

Het doen van voorstellen waar de trainingen het best verzorgd kunnen;

Het benaderen en bezoeken van trainingsinstituten om hun trainingsaanbod na te gaan;

Het maken van concrete afspraken met SAO voor vakscholing voor geen- of laag
geschoolde personen;

Het maken van concrete afspraken met SPWE voor ondernemerschap training voor personen, die interesse hebben om als ondernemer aan de slag te gaan;

Het inventariseren van fondsen, welke personen, die als ondernemer aan de slag willen gaan, kunnen aanspreken;

Het twee-wekelijks informeren van de Minister van Binnenlandse Zaken en Minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken over de vorderingen en mogelijke issues en knelpunten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname politie1
Suriname

Schietpartij bij gewapende beroving in Teling Pasie laat agent en twee Chinezen gewond achter

monorma soeknandhan
Suriname

Debat over onafhankelijkheid OM laait op na uitspraken ambassadeur Soeknandan

sociale
Suriname

Onderminister SOZAVO bespreekt woningbouw en sociale steun in Coronie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #423830
Suriname

Politie arresteert heler na reeks diefstallen

natio 4
Sport

SVB in zwaar weer na bevriezing bankrekeningen, WK-playoffs mogelijk in gevaar

goudmijn ontbossing
Suriname

Franse diplomaten informeren dc Vijent over aanpak illegale goudwinning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws