• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VS gaan miljoen vaten olie per dag vrijgeven uit reserves

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 maart 2022 15:10
in Nieuws
olie en gas

GFC NIEUWSREDACTIE- De Verenigde Staten (VS) gaan het komende halfjaar een miljoen vaten olie per dag vrijgeven uit hun oliereserves.

Dat is meer dan ooit. De regering van de Amerikaanse president Joe Biden hoopt zo de olieprijzen omlaag te brengen. Die zijn sinds de Russische invasie van Oekraïne flink gestegen.

Eerder op de dag maakte persbureau Bloomberg al melding van het Amerikaanse plan. In reactie daarop daalde de prijs van Amerikaanse olie met ruim 5 procent.

De grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland maakten donderdag bekend vast te houden aan de geleidelijke verhoging van de productie. De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, verhoogt de olieproductie in mei met 432.000 vaten per dag. Dat zijn er wel iets meer dan eerder, want voorheen werd de productie elke maand met 400.000 vaten per dag verhoogd.

De OPEC staat al langere tijd onder druk van onder meer de Verenigde Staten en Europa om veel meer op te gaan pompen om zo de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne tegen te gaan. Maar belangrijke OPEC-leden als bijvoorbeeld Saudi-Arabië hebben daar geen gehoor aan gegeven.

Mis dit niet:

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Regering wil uiterlijk in 2030 overal schoon drinkwater.
Nieuws

Regering zet in op landelijke uitbreiding van water- en stroomvoorziening

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar verdwenen kwik bij politiebureau Geyersvlijt wordt voortgezet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws