• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouw uit Wanica met incontinentie door kinderen gedwongen tot duistere rituelen

Patty door Patty
6 juni 2024 11:00
in Lifestyle, Suriname
voodoo

In het Surinaamse district Wanica wordt een 71-jarige vrouw met incontinentieklachten gedwongen door haar drie kinderen om regelmatig naar een bonuman te gaan.

De bonuman voert allerlei duistere rituelen uit om de zeventiger van haar klachten te verlossen.

De bejaarde die al enkele maanden problemen heeft met het inhouden van haar urine en speciale luiers moet dragen, wordt door haar dochters en zoon verplicht gestuurd naar deze traditionele genezer.

Ze zijn ervan overtuigd dat haar klachten worden veroorzaakt door boze geesten die bezit van haar zouden hebben genomen.

GFC Nieuws Lifestyle heeft vernomen dat de bijgelovige familie inmiddels al ruim 3500 Surinaamse dollars heeft betaald aan de charlatan, die hen heeft wijsgemaakt dat demonen de urineproblemen veroorzaken.

Bekijk ook:

Familie roept hulp in bij zoektocht naar vermiste moeder van vier kinderen

Curaçaose viceminister-president Cooper bezoekt president Simons voor versterking banden

Deze beweringen zijn echter volledig ongegrond.

Volgens gerenommeerde gezondheidsinstanties in de VS, zoals de National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases (NIDDK), zijn urine-incontinentieproblemen bij ouderen meestal te wijten aan fysieke aandoeningen zoals zwakke bekkenbodemspieren, blaasinfecties, hormonale veranderingen of andere medische aandoeningen zoals diabetes en neurologische stoornissen.

Ook een manager verbonden aan het KIVC laat aan GFC weten dat het in het belang van de vrouw is om medische hulp te zoeken bij gekwalificeerde zorgverleners in plaats van vertrouwen te stellen in rituelen en praktijken zonder wetenschappelijke basis.

Door de juiste medische behandeling en zorg kan de kwaliteit van leven van de vrouw aanzienlijk verbeteren, stelt het KIVC.

Het blijven vertrouwen op traditionele rituelen en het betalen van grote sommen geld aan een bonuman is volgens de internationale organisatie niet alleen inefficiënt, maar ook potentieel schadelijk voor haar gezondheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zorgen nemen toe na zes dagen vermissing
Suriname

Familie roept hulp in bij zoektocht naar vermiste moeder van vier kinderen

Curaçaose viceminister-president Cooper in gesprek met president Simons over samenwerking olie- en gassector. Foto: CDS
Suriname

Curaçaose viceminister-president Cooper bezoekt president Simons voor versterking banden

Import van vlees alleen toegestaan met juiste vergunningen en certificaten.
Suriname

LVV waarschuwt importeurs: strengere controle op invoer van vlees en dierlijke producten

Narcoticabrigade houdt drie politieambtenaren aan
Suriname

Drie onder officieren aangehouden in onderzoek naar verdovende middelen en criminele organisatie

Omleidingsroutes ingesteld tijdens onderhoud.
Suriname

Brug Parakreek gesloten tot 28 juni voor noodzakelijk onderhoud

Regering zet volgende stap in digitalisering van overheidsdiensten.
Suriname

Overheid lanceert GovServices Portal voor snellere en transparantere dienstverlening

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws