• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Voorzitter Politiebond: wij zullen de korpschef niet laten vallen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 januari 2022 05:00
in Nieuws
milando atompai spb

GFC NIEUWSREDACTIE- “U, de samenleving wil ik vragen zich niet te laten leiden door de misleidende berichtgevingen van de minister van Justitie en Politie.”

Dat zegt de voorzitter van de Surinaamse Politiebond (SPB), Mielando Atompai, naar aanleiding van de mededeling van de minister van Justitie en Politie Kenneth Amoksi dat korpschef (KC) Delano Prade is ontheven.

Atompai: “De korpschef is niet ontheven simpel, omdat ontheffing van een korpschef bij resolutie geschiedt. Verder is het een bevoegdheid van de president en niet de minister. Het is duidelijk dat de minister niet weet wat zijn taken zijn.”

“Na de mondelinge mededelingen van de minister aan zowel de KC en de bond heb ik gelijk een brief naar de president gestuurd”.

“Duidelijk hebben wij aangegeven voorstander te zijn om het korps te reorganiseren. De president heeft de bond gelijk uitgenodigd om dit vraagstuk uit te werken en samen te doen wat goed is voor het korps.”

Met de KC heb ik vandaag ook samen gezeten. Heel goed werk heeft deze jongeman tot nu toe verricht. Wij zullen hem niet laten vallen. Zet wie je wilt, maar doe niet alsof Prade iets fout heeft gedaan”, aldus Atompai.

De ontheffing van de korpschef staat vandaag op de agenda van de regeringsraad die geleid wordt door de president.

Mis dit niet:

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Ontruiming illegale goudkamp. Archieffoto.
Suriname

Politie geeft illegale bewoners tot 23 oktober om Masonicagebied te verlaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws